Дослідження виявило 9 вірусів, що передаються через сперму — навіть після одужання

Дослідження виявило 9 вірусів, що передаються через сперму — навіть після одужання
22 віруси-збудники небезпечних хвороб можуть залишатися у спермі людей навіть після одужання, і дев’ять з них здатні передаватися статевим шляхом

22 віруси, що спричиняють небезпечні хвороби, залишаються у спермі людей навіть після того, як вони одужали від гострої інфекції. Важливо, що дев’ять з цих вірусів можуть передаватися статевим шляхом, хоча вони не є інфекціями сечостатевої системи.

Дослідження опублікували в журналі The Lancet Microbe.

Деякі віруси, наприклад вірус Еболи, зберігалися у спермі протягом майже трьох років після видужання. Це вказує на те, що значно більше вірусів, ніж було відомо раніше, можуть передаватися статевим шляхом, тому цей спосіб передачі слід враховувати, особливо під час спалахів небезпечних захворювань.

Які віруси були виявлені у спермі?

Дослідники проаналізували 30 тисяч наукових публікацій, що стосуються виявлення вірусів у спермі та їх передачі партнерам. Це дозволило з’ясувати, що віруси з 14 різних родин можуть залишатися у спермі протягом тривалого часу після одужання, оскільки сім’яники є середовищем зниженої активності імунної системи, щоб не пошкодити сперматозоїди.

Окрім відомих вірусів, таких як ВІЛ, герпес та віспа мавп, у спермі пацієнтів були виявлені сліди коронавірусу, вірусів Зіка, Ебола, Марбург, гепатиту E, лихоманки денге, а також аденовірусів і ентеровірусів, які можуть викликати інфекції дихальних шляхів і нервової системи, як-от менінгіт і поліомієліт. Дев’ять з цих вірусів було підтверджено як здатні передаватися статевим шляхом: Ебола, Марбург, Зіка, денге, гепатит E, віспа мавп, адено- і хантавіруси та вірус гарячки Західного Нілу.

Тривалість зберігання вірусу в спермі залежала від збудника: так віруси Ебола та Зіка зберігалися впродовж двох років, а збудники лихоманки денге та гарячки Західного Нілу — лише кілька тижнів. Такі результати свідчать про те, що наявність вірусу в спермі не завжди означає його передачу статевому партнеру. Утім вони підкреслюють необхідність повідомляти пацієнтів, що вже видужали від вірусної інфекції, про можливість передачі ними вірусу статевим шляхом. Це допоможе краще прогнозувати та контролювати спалахи інфекційних захворювань, особливо тих, що трапляються в країнах з низьким рівнем сексуальної освіти.

Що відомо про передачу інфекцій статевим шляхом

Як виявилося, кожна п’ята людина у світі віком від 15 до 49 років є зараженою генітальним герпесом, який може призводити до болісних виразок і підвищувати ризик зараження ВІЛ.

Вірус папіломи людини, здатний передаватися статевим шляхом, був пов’язаний з некрозом сперматозоїдів, хоча його наявність не впливала на інші характеристики сперми.

Ризик зараження ВІЛ виявився меншим у чоловіків з обрізанням, які мали сексуальні контакти з іншими чоловіками. Це може стати підставою для рекомендацій щодо обрізання з медичних причин для гомосексуальних чоловіків.

Нагадаємо, Як війна в Україні сприяє поширенню стійких до антибіотиків бактерій

Анастасія Князєва - pravdatutnews.com

Читайте також
Для чого організму людини потрібні вітаміни групи В: їхні властивості та користь (відео) Для чого організму людини потрібні вітаміни групи В: їхні властивості та користь (відео)
Вітаміни групи В допомагають долати стрес, усувають втому та покращують зовнішній вигляд. Зокрема вітамін В6 бере участь у виробленні гормонів, а його дефіцит збільшує ймовірність депресії.
Loading...
Load next