Ячмінь на оці: причини появи та чого не можна робити у разі запалення (відео)

Ячмінь на оці: причини появи та чого не можна робити у разі запалення (відео)
Почервоніння, припухлість, свербіж або ж больові відчуття в зоні повіки можуть вказувати на ячмінь. Шлунково-кишкові проблеми, цукровий діабет, себорея або демодекоз можуть провокувати гостре запалення сальної залози або волосяної частини вій.

Якщо з’являється почервоніння, припухлість, свербіж або ж больові відчуття в зоні повіки, це може вказувати на ячмінь. Зазвичай, проблема проходить самостійно за декілька днів. Проте якщо вона не зникає, або ж часто повторюється, тоді без допомоги офтальмолога не обійтись.  

"Ячмінь це переважно є запалення  волосяного фолікула, яке може бути спричинене різними мікроорганізмами, запиленим приміщенням, пилюка і локальними такими от запальними процесами  і тоді коли є в нас запалення, почервоніння біль і набряк і від цього може набрякати аж ціла повіка", - розповіла лікарка-офтальмолог, Софія Павлів.

Якщо цей процес хронічний, то шукати причину потрібно в самому організмі. Адже шлунково-кишкові проблеми, цукровий діабет, себорея або демодекоз, тобто підшкірний кліщ, можуть провокувати ячмінь на оці.

"І окрім демодекозу ще можуть бути причиною глисти. Якщо ячмені є хронічні і завжди в одному місці. Вони можуть перейти в хронічний запальний процес так званий халязіум. Халязіум це коли вже є видима і на дотик її відчути, пальпувати, таке ущільнення переважно воно є таке як м’ячик маленький, але воно вже є не червоне і спокійне", - додала лікарка. 

Багато хто вірить, що позбутись ячменю можна з допомогою червоної нитки, а зняти  запалення зможе пакетик ромашкового чаю. Проте, які би народні методи не існували, лікарі все-таки радять вірити у доказову медицину.  

"Лікарі за доказову медицину, за лікарські препарати, які мають доведену ефективність, доведену дію і народні методи мали би вже трошечки відійти на задній план і нам би дуже хотілось, щоб люди більше мали довіри до лікаря, до його призначення, а не до таких методів, які не мають зв’язку з логікою взагалі, от з перебігом захворювання, які ніяким чином не впливають. Хіба воно впливає власне на рівні такого самонавіювання", - повідомила  лікарка-офтальмолог, Ольга Волох.

 Особливо, наголошують медики, не можна видавлювати або проколювати гнійник самостійно. 

"На період коли є такі запальні елементи утриматись від нанесення макіяжу. Тому що все одно коли ми стираємо макіяж, це є туш, олівець, підводка, різні види є ми все одно робимо такий механічний вплив на закриту повіку", - додала Ольга Волох.

Якщо запалення не пройшло і з'явився халязіум, то мазь чи каплі вже не допоможуть.  

"Його треба видаляти лише хірургічно або за допомогою певних препаратів, які вколюються саме в порожнину халязіума і якщо вони через 3-4 тижні діють видаляти не треба. Але якщо не подіяло і капсула вже є сформована, тоді тільки хірургічно видаляється", - наголосила лікарка-офтальмолог, Софія Павлів.

Щоб зменшити ризики появи ячменю, передусім потрібно добре слідкувати за гігієною очей. Не торкатися їх брудними руками, обов’язково змивати макіяж перед сном і слідкувати, щоб у косметики не минув термін придатності. Також радять не користуватись одним рушником з людьми, які мають цю проблему. Якщо ж все-таки виникнув сильний набряк, або ж ячмінь не минає протягом кількох тижнів чи порушився зір, обов’язково зверніться до офтальмолога. 

 

Читайте також
Вітамін К: його властивості та до складу яких продуктів входить (відео) Вітамін К: його властивості та до складу яких продуктів входить (відео)
Вітамін К зміцнює кістки, захищає серцево-судинну систему, нормалізує роботу нирок та забезпечує процес згортання крові, а також добре поєднується з вітаміном D. Вони нейтралізують надмірну дію один одного. Зокрема нестача вітаміну К може спостерігатись при дисбактеріозі, гепатитах та цирозі печінки.
Запалення м’язів: різкий гострий біль може бути причиною міозиту (відео) Запалення м’язів: різкий гострий біль може бути причиною міозиту (відео)
Різкий гострий біль у визначеному місці може вказувати на міозит, тобто запалення одного або декількох груп м’язів.
Вітаміни групи Е: чому корисно вживати продукти в яких він міститься (відео) Вітаміни групи Е: чому корисно вживати продукти в яких він міститься (відео)
Вітамін Е впливає на стан нашої шкіри, нігтів і волосся, а тому його часто використовують в косметичних цілях. Зокрема він міститься у соняшниковій та кукурудзяній олії, авокадо, рибі, горіхах, арахісові та ківі.
Loading...
Load next