Жінки-хірурги знижують ризик смертності після операцій — дослідження

Аналіз понад 2,3 мільйона хірургічних операцій у США показав, що пацієнти, яких оперували жінки-хірурги, мали кращі шанси на виживання та меншу ймовірність ускладнень порівняно з тими, кого лікували чоловіки-хірурги.
Дослідження опублікували в JAMA Surgery.
Дослідження охопило пацієнтів віком від 65 до 99 років, які перенесли операції у 2016–2019 роках. Науковці проаналізували зв'язок між статтю хірурга та результатами лікування, зокрема рівнем смертності, частотою повторних госпіталізацій та ускладнень у перші три місяці та рік після операції. З'ясувалося, що смертність у перші три місяці серед пацієнтів, яких лікували жінки, становила 2,6%, тоді як серед пацієнтів чоловіків-хірургів — 3%.
Особливо помітною була різниця у пацієнток: ті, кого оперували жінки-хірурги, мали нижчий ризик повторної госпіталізації (7,3% проти 7,7%) і розвитку ускладнень (12,2% проти 12,8%). Через рік після операції ця тенденція зберігалася: пацієнти жінок-хірургів демонстрували кращі показники виживання, а жінки-пацієнтки також рідше потребували повторних візитів до лікарні.
Втім, дослідники зауважують, що результати можуть бути специфічними для старшої вікової групи пацієнтів, яку вивчали, і потребують подальших перевірок серед молодших категорій.
Попри вищу ефективність, кількість операцій, проведених жінками-хірургами, залишається в понад 15 разів меншою порівняно з кількістю операцій, які виконують чоловіки.
Нагадаємо, британські вчені навчилися вирощувати зуби в лабораторних умовах
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com





