Обираємо ялинку: купити штучну, живу чи у горщику? Які характеристики та ціни?
Атмосфера мандаринового настрою, сніжних прогулянок та сімейних посиденьок біля яскравої ялинки вже вирує у кожній сім'ї.
Люди почали ретельніше обирати ялинки для свого дому: хтось давно купив штучну і радіє, хтось щороку купує ароматну нову сосну чи ялинку, а хтось купує образу деревце, що після свят пересадить у землю неподалік будинку. Кому і чому краще будемо дізнаватись далі.
Штучні ялинки
Штучні ялинки є вогненебезпечними – вони можуть спалахнути від найменшого вогника, - наголошують експерти.
Важливо ретельно ставитися до вибору новорічного деревця та його прикрас. Вони різні за розмірами, відтінком кольору голок, але є у них мінус - матеріал.
З чого робиться штучна ялинка?
Основний матеріал для імітації природної ялинки - полівінілхлорид (ПВХ). Ця речовина несе певну небезпеку для здоров'я, оскільки в теплі виділяє в повітря вкрай шкідливі леткі речовини, що подразнюють органи дихання та зору. У тих людей, хто схильний до алергії, з'являються серйозні проблеми.
Монофіламентна нитка - це досить жорсткий і якісний матеріал, який надає дереву пухнастість. В основному даний матеріал використовується для виготовлення штучних сосен.
Поліпропілен вважається найкращим матеріалом для створення штучних ялинок. Поліпропілен максимально точно імітує живе дерево, а при правильному використанні прослужить такий виріб десятки років.
Всі якісні штучні ялини, що мають сертифікат якості, обробляються спеціальною речовиною, яка перешкоджає загорянню виробу. Таким чином, ялину можна наряджати без будь-яких побоювань, що вона може спалахнути. Під час вибору штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям, які мають протипожежне просочення (ця інформація вказується на пакуванні).
Проте варто не забувати, що ялинку з увімкненими вогниками не можна залишати без нагляду.
Живі ялинки
Не варто купувати ялинки на стихійному ринку, не забувайте питати документи у продавця і звертайте увагу на чіп чи штрихкод. Таким чином ви можете знизити попит на незаконно вирубані деревця.
Зараз ялинки продають лісові господарства. Тобто нині у вас є можливість купити ялинку, яка була вирощена спеціально, з метою подарувати вам відчуття свята.
У США департаменти рибальства і природокористування просять американців не знищувати різдвяні ялинки, що засохли, а збирають їх і кидають в озера. В Україні, коли завершуються свята, відкривають пункти збору живих ялинок. Часом зоопарки просять привозити ялинки до них, для власних потреб.
Ялинка у горщику
Якщо ви хочете спробувати свої сили і придбати ялинку у горщику, то ознайомтесь з порадами догляду за такою ялинкою у продавця чи в інтернеті.
Для постійного кімнатного вирощування підійде кімнатна ялинка ауракарія. При купівлі зверніть увагу на вологість ґрунту, він не повинен бути надто сухим і не дуже вологим, гілочки не повинні ламатися, а голки осипатися.
Поради для ялинки у горщику
- найкращим місцем для ялинки буде, прохолодна кімната, трохи далі від опалювальних пристроїв, але ближче до вікна;
- непотрібне дуже яскраве світло, вона буде добре себе почувати у на пів тінистих прохолодних місцях, особливо її треба захищати від прямих сонячних променів;
- з весни до осені поливають ялинку досить часто, щоб земляна грудка була злегка вологою постійно. Взимку, якщо температура повітря нижча +6°С, або наближається до 0°С то полив зменшують(1 раз на 30 днів);
- якщо ялинка стоїть у теплому приміщені то потрібно її обприскувати 2 рази на день.
Ціна на ялинки у Львові
Живі ялинки коштують в середньому:
- 30 см – 50 грн;
- 150 см – 100 грн;
- 220 см – 850 грн.
Штучні ялинки:
- 30 см – 100 грн;
- 150 см – 1000 грн;
- 220 см – 1600 грн.
Ялинки у горщиках:
- 30 см – 300 грн;
- 150 см – 1250 грн;
- 220 см – 2 400 грн.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com