Українські вчені візьмуть участь у дослідженні забруднення Антарктики

Українські вчені візьмуть участь у дослідженні забруднення Антарктики

Українські вчені візьмуть участь у дослідженні можливого розповсюдження в Антарктиці силіконів.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Участь у дослідженні передбачена угодою про співпрацю, підписаною між НАНЦ та Silicones Europe – неприбутковою торговельною організацією, що представляє інтереси головних виробників силіконів в Європі, ідеться у повідомленні.

Йдеться про виявлення циклічних летких метилсилоксанів. Саме ця група силіконових рідин часто використовується в косметичних засобах, наприклад, шампунях, кондиціонерах для волосся, дезодорантах, а також в промислових продуктах – хімічних розчинниках, рідинах для промислового чищення тощо.

Оскільки ці речовини є широковживаними, важливо оцінити рівень їх розповсюдження в довкіллі. Вивчення того, чи присутні вони в Антарктиці, допоможе зрозуміти, чи переносяться згадані силікони повітряними та водними масами на великі дистанції.

У межах проєкту на Антарктичному півострові та навколо нього (район станції “Академік Вернадський”) планується відібрати проби: повітря, використовуючи спеціальні ловушки; донних осадів; фітопланктону та крилю в океанічних водах з борту криголама “Ноосфери”; антарктичних ґрунтів та мохів.

Подібні дослідження проведуть також учасники польської антарктичної програми неподалік їхньої станції “Арцтовський”.

Планується, що в травні всі проби відправлять у Норвегію. Там вчені аналізуватимуть, чи присутні в них визначені силіконові рідини і в яких концентраціях. До кінця 2024 року очікується отримати попередні результати досліджень.

Згідно з договором, Silicone Europe закупить для НАНЦ багато необхідного наукового обладнання для якісного відбору проб. Більше того, українські науковці отримають новий досвід міжнародної співпраці заради глобальної мети – попередження забруднення планети Земля.

Нагадаємо, У Дніпрі чоловік влаштував ДТП на викраденій машині

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Міські квіти накопичують токсини, що становлять загрозу для бджіл — дослідження Міські квіти накопичують токсини, що становлять загрозу для бджіл — дослідження
Американські вчені виявили у нектарі міських квітів токсичні метали, зокрема свинець, кадмій, хром і миш’як
Японські науковці створили біорозкладний пластик, безпечний для морського середовища Японські науковці створили біорозкладний пластик, безпечний для морського середовища
За словами розробників, цей матеріал може стати справжнім проривом для пакувальної індустрії, замінивши традиційні полімери, що забруднюють океани
Науковці зафіксували рідкісну родину пінгвінів біля станції "Вернадський": вперше вижили одразу три пташеняти Науковці зафіксували рідкісну родину пінгвінів біля станції "Вернадський": вперше вижили одразу три пташеняти
Загалом на Галіндезі налічується близько 2 тисяч пінгвіненят
Loading...
Load next