Міські квіти накопичують токсини, що становлять загрозу для бджіл — дослідження

Міські квіти накопичують токсини, що становлять загрозу для бджіл — дослідження
Американські вчені виявили у нектарі міських квітів токсичні метали, зокрема свинець, кадмій, хром і миш’як

Вчені виявили у нектарі міських квітів небезпечні метали — свинець, кадмій, хром і миш’як.

Результати дослідження опублікували в журналі Ecology and Evolution.

Ці речовини квіти поглинають із забрудненого навколишнього середовища. Нектаром таких рослин харчуються бджоли-запилювачі, тож їхнє здоров’я може опинитися під загрозою. До того ж, токсини можуть потрапляти у мед, який виготовляють ці комахи.

Дослідження проводили в американському місті Клівленд, відомому в минулому як великий промисловий центр. Вчені дослідили поширені міські квіти, зокрема цикорій, білу конюшину, дику моркву та берізку польову.

У середньому виявлено 20 мікрограмів свинцю на літр нектару — а безпечного рівня цього металу для бджіл не існує. Найбільше забруднення зафіксували у нектарі цикорію — до 60 мікрограмів токсичних речовин на літр.

Попри загрозу, вчені не закликають припиняти висаджування диких рослин, адже вони є важливими для міських екосистем. Натомість радять перед посівом перевіряти ґрунт на наявність токсичних металів і впроваджувати методи їх очищення.

Нагадаємо, науковці виявили у мозку мікропластик обсягом п’яти кришечок від пляшок - дослідження

Педюк Юлія - pravdatutnews.com

Читайте також
Життя мільярда людей проходить у районах із небезпечним рівнем токсичного забруднення Життя мільярда людей проходить у районах із небезпечним рівнем токсичного забруднення
Дослідники зазначають, що ці дані лише вказують на потенційний ризик
Зміна клімату загрожує бджолам: вони втрачають здатність дзижчати Зміна клімату загрожує бджолам: вони втрачають здатність дзижчати
У майбутньому вчені планують визначити, які види бджіл та регіони є найбільш вразливими до цих змін, а також дослідити можливість використання дзижчання як біоіндикатора кліматичних змін.
У Чорнобильській зоні зафіксували рідкісну мишівку лісову з Червоної книги У Чорнобильській зоні зафіксували рідкісну мишівку лісову з Червоної книги
Навіть одне виявлення мишівки є надзвичайною подією у сфері охорони природи
Loading...
Load next