На Марсі вчені виявили водяний лід

На Марсі вчені виявили водяний лід

Міжнародна група дослідників уперше виявила іній (водяний лід) на вершинах вулканів на планеті Марс.

Про це повідомляє VOA.

Фотографії водяного льоду зроблені космічним апаратом Trace Gas Orbiter від Європейського космічного агентства (ESA). Зазначається, що іній був зафіксований на згаслих вулканах на плато Тарсис, ширина якого майже 5 000 кілометрів, поблизу екватора Червоні планети.

Ми думали, що навколо екватора Марса не може утворитися іній, оскільки поєднання сонячного світла та тонкої атмосфери підтримує відносно високу температуру як на поверхні, так і на вершині гори — на відміну від того, що ми бачимо на Землі, де можна побачити вершини із водяним льодом, — сказав докторант Бернського університету в Швейцарії Адомас Валантинас.

За словами вчених, один із вулканів, на якому був виявлений іній, є найбільшим у Сонячній системі, він майже втричі вищий за Еверест.

Ми виявили там блискуче блакитне відкладення та особливу текстуру, яку бачимо лише рано вранці та в холодну пору року, — заявив Фредерік Шмідт з французького Університету Париж-Сакле.

Вчені зазначають: "лід, що покриває воду, має товщину волосини, але те, що є під ним, величезних масштабів".

В ESA вже заявили, що кількості води під цим тонким інієм на вершинах вулканів достатньо, щоб заповнити 60 олімпійських басейнів.

Нагадаємо, У Києві встановили новий рекорд: над Дніпром розгорнули прапор завдовжки 207 метрів

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Loading...
Load next