Наступна станція – Марс! Або пропозиція українських астрономів подорожувати між планетами на астероїдах

Наступна станція – Марс! Або пропозиція українських астрономів подорожувати між планетами на астероїдах
Українські науковці запропонували цікаве рішення однієї з найгостріших проблем космічних досліджень: як безпечно транспортувати людей на Марс.

Власне ідея їхнього дослідження полягає у використанні природних космічних мандрівників — астероїдів — як міжпланетних транспортних засобів.

Традиційні подорожі до Марса викликають значні труднощі через середню відстань у 225 мільйонів кілометрів. Поїздка туди і назад може тривати близько трьох років, що несе серйозні ризики для здоров’я астронавтів, такі як атрофія м’язів, втрата щільності кісток, серцево-судинні проблеми та небезпечне радіаційне опромінення.

Однак дослідники Арсеній Касянчук і Володимир Решетник з Київського національного університету виявили потенційне рішення, проаналізувавши понад 35 000 навколоземних астероїдів. Їхнє дослідження, проведене в період з 2020 по 2120 рік, виявило 120 перспективних кандидатів, які могли б слугувати природними «космічними поромами» між Землею, Марсом і Венерою.

Ці астероїди можуть скоротити час подорожі до 180 днів, що значно зменшить ризики для здоров'я астронавтів. Крім того, природні печери та поверхня астероїдів можуть забезпечити захист від космічної радіації, а також стати джерелом ресурсів для космічних мандрівників.

Місія NASA NEO Surveyor, спрямована на виявлення понад 90% навколоземних астероїдів діаметром понад 140 метрів, може значно розширити можливості потенційних «космічних перевізників».

Це дослідження відкриває нові перспективи для міжпланетних подорожей, забезпечуючи більш екологічний і економічно вигідний підхід до космічних польотів.

Проте, для практичної реалізації концепції необхідно вирішити два критичних завдання: розробити технології для посадки на астероїди і створити методи безпечного заглиблення під їх поверхню.

Нагадаємо, В Іспанії внаслідок масштабної повені загинуло понад 50 людей

Аліна Ременець - pravdatutnews.com

 

Теги: 
Loading...
Load next