Журнал Nature обрав найкращі наукові фотографії жовтня
Щомісяця журнал Nature обирає найяскравіші та найцікавіші світлини зі світу науки, що захоплюють уяву та підкреслюють досягнення людства і красу природи.
У жовтневій підбірці можна побачити знімки центрального детектора нейтринної обсерваторії, старт полярної станції, сонячне затемнення та комету, що з’являється лише раз на 80 000 років. Що розповідають ці неймовірні кадри, а також які ще знімки увійшли до переліку найкращих, дивіться у нашій галереї.
Центральний детектор підземної нейтринної обсерваторії Цзянмен (JUNO) у Китаї. Вона допоможе вивчати нейтрино — загадкові субатомні частинки, які також називають «частинки-привиди». Обсерваторія має запрацювати наступного року.
Дослідники готуються до запуску плавучої полярної станції Тара. Вона здатна витримувати температури до -45 °C та допоможе науковцям вивчати вплив глобального потепління на екосистеми регіону. Судно має відплисти з Франції у 2026 році.
Відео, зняте космічним телескопом Габбл показує, як одна з найбільш унікальних зірок Чумацького Шляху змінювалася з часом. R Водолія насправді є системою з двох зірок, які обертаються одна навколо одної. Зміна яскравості в центрі спричинена перепадами температури в одній із зірок, через що здається ніби вона пульсує.
Невдоволений і втомлений лящ, що ніби переслідує білоголового орла над Лагуною Щецин у Польщі. Знімок фотографа Пшемислава Якубчика, який став фіналістом конкурсу Comedy Wildlife Photography Awards, нагадує про дотепний бік дикої природи та закликає до збереження її краси.
Перше кільцеподібне сонячне затемнення за 236 років на острові Пасхи: Місяць знаходиться надто далеко від Землі, щоб повністю закрити Сонце. Натомість Сонце видно як яскраве кільце навколо Місяця.
Відео, яке порівнює два періоди сонячної активності: мінімум (ліворуч) та максимум (праворуч). Максимальна активність супроводжується сонячними бурями, які спричиняють полярні сяйва на нижчих широтах, ніж зазвичай.
Комета A3 (Цзицзіньшань — ATLAS) заходить у внутрішню частину Сонячної системи лише раз на 80 000 років, тобто минулого разу її з Землі могли спостерігати ще неандертальці. Цей знімок було зроблено в національному парку Джошуа-Трі в Каліфорнії.
На цьому супутниковому фото видно ураган Мілтон, що насувається на Флориду.
На фотографії зображені червоні лісові мурахи, які розчленовують мертвого жука. Зображення стало переможцем конкурсу «Фотограф дикої природи» у 2024 році.
Ягуар, який розтрощив череп кайману у Південній Америці.
Акула доїдає останні шматки м’яса з туші кита в австралійському рифі Нінгало.
Матір і дитинча ламантина у річці Крістал на західному узбережжі Флориди.
Нагадаємо, У Єгипті вчені дослідили одну з найстаріших християнських церков
Софія Ратинська - pravdatutnews.com