День Дарвіна: чому ми святкуємо науку та еволюцію 12 лютого

Щорічно 12 лютого світ відзначає День Дарвіна або Міжнародний день науки і гуманізму. Дата святкування обрана на честь народження славетного вченого Чарльза Дарвіна (12 лютого 1809 року).
Ідею проведення свята вперше висунув доктор Роберт Стефенс у 1995 році. Згодом її підтримали професор Массімо Піглючі в 1997 році та Аманда Чесворт у 2000 році.
Чарльз Дарвін
Чарльз Дарвін був англійським вченим-натуралістом, основоположником теорії еволюції та теорії природного відбору. Дарвін захоплювався природничими науками, досліджував флору, фауну та геологію, намагаючись дати всьому раціональне пояснення. У 1859 році вчений опублікував свою найвідомішу роботу "Походження видів шляхом природного добору або збереження обраних рас у боротьбі за життя", де він виклав свою теорію еволюції через природний відбір.
Заохочення до інтелектуальної сміливості
Основною метою Міжнародного дня науки і гуманізму є стимулювання людства до розвитку наукового мислення, цікавості та інтелектуальної сміливості. Це свято не лише вшановує ідеї Чарльза Дарвіна, а й сприяє популяризації науки в цілому.
Як відзначають цю подію?
Подію активно святкують в наукових та навчальних закладах, влаштовуючи тематичні конференції, симпозіуми, конкурси, урочисті вечірки тощо.
Нагадаємо, Український анімаційний фільм "Я померла в Ірпені" здобув перемогу на міжнародному фестивалі
Анастасія Князєва - pravdatutnews.com




