Поширені хімікати можуть бути причиною 10% смертей від серцевих хвороб – дослідження

Поширені хімікати можуть бути причиною 10% смертей від серцевих хвороб – дослідження
Фталати — хімікати, які використовують у виробництві пластикових упаковок, косметики, побутової хімії та іграшок — можуть бути пов’язані з понад 10% смертей від серцево-судинних захворювань у світі

Хімічні речовини, які використовують у виробництві побутових товарів — зокрема пластикових контейнерів, пакування косметики, водопровідних труб чи покриття для підлоги — можуть бути причетні до понад 10% смертей від серцево-судинних захворювань у світі.

Про це йдеться в новому дослідженні, опублікованому в журналі eBioMedicine, повідомляє CNN.

Мова йде про фталати — так звані "всюдисущі хімікати", які додають у пластик для гнучкості й міцності. Їх знаходять у медичних виробах, дитячих іграшках, засобах для прибирання, одязі, меблях, упаковці продуктів і навіть косметиці. Наприклад, у шампунях чи парфумах фталати допомагають ароматам довше зберігатися.

Як пояснює співавтор дослідження Леонардо Трасанде, фталати можуть викликати запалення в коронарних артеріях, що пришвидшує розвиток серцевих хвороб і підвищує ризик фатальних ускладнень.

Вчені зосередили увагу на одному з фталатів — діоктилфталаті (DEHP). Вивчивши медичні й екологічні дані з різних джерел у 200 країнах, дослідники дійшли висновку, що у 2018 році цей хімікат міг спричинити близько 368 тисяч смертей від серцевих захворювань серед людей віком 55–64 роки. Найвищі показники зафіксували в Африці (30% від загальної кількості смертей, пов’язаних із DEHP), а також у Східній Азії й на Близькому Сході (по 25%).

Раніше американські науковці вже повідомляли, що фталати можуть щорічно спричиняти від 91 до 107 тисяч передчасних смертей у США серед людей у тій же віковій категорії.

Щоб зменшити вплив фталатів, дослідники радять уникати пластику, особливо під час нагрівання, обирати засоби догляду та прибирання без ароматизаторів, зберігати їжу в скляному або металевому посуді, надавати перевагу свіжим чи замороженим продуктам замість консервованих, а також частіше мити руки. Варто також звертати увагу на маркування пластикових виробів і уникати тих, що мають коди №3, №6 і №7.

Нагадаємо, науковці виявили у мозку мікропластик обсягом п’яти кришечок від пляшок - дослідження

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Цукор в напоях більш шкідливий, ніж при споживанні з їжею - дослідження Цукор в напоях більш шкідливий, ніж при споживанні з їжею - дослідження
Найбільшу небезпеку становлять газовані напої, енергетики та соки
Штучний замінник цукру зробив людей у три рази голоднішими – дослідження Штучний замінник цукру зробив людей у три рази голоднішими – дослідження
Вживання напоїв із замінником цукру сукралозою викликає втричі сильніший голод, ніж звичайний цукор
У Нідерландах акули та скати поселилися навколо морських вітряних електростанцій У Нідерландах акули та скати поселилися навколо морських вітряних електростанцій
У морі біля узбережжя Нідерландів дослідники виявили ДНК п’яти видів акул і скатів поруч із вітровими електростанціями, що може свідчити про їхнє постійне проживання в цих зонах.
Loading...
Load next