Учені знайшли приховані металеві шляхи під Землею

Фото: Zelch Csaba/ Pexels
Міжнародна команда геологів на чолі з доктором Чунфеєм Ченом із Університету Маккуорі виявила підземні канали, насичені металами, які проходять уздовж меж стародавніх континентальних плит.
Про це повідомляє Daily Galaxy.
Ці геологічні структури мають велике значення для майбутнього видобутку корисних копалин, необхідних для виробництва екотехнологій, зокрема акумуляторів і електромобілів. Нове відкриття може допомогти подолати глобальний дефіцит стратегічних ресурсів.
Вчені зосередили увагу на кратонах — найдавніших і найстійкіших ділянках земної кори. Як пояснюють дослідники, магма, яка піднімається з надр планети, рухається до країв цих утворень. По мірі охолодження вона змінює свій склад: кремній вивільняється, а решта речовин, зокрема метали і сірка, осідають. Саме в цих місцях і формуються природні «пастки» з великою концентрацією металів.
Це пояснює, чому краї кратони часто є багатими на родовища. Вивчення цих процесів дає змогу точніше визначати місця з потенційними запасами рідкісних металів — без шкоди для довкілля, адже дозволяє зменшити безсистемний видобуток.
За словами вчених, такі дослідження мають ключове значення для сталого розвитку — вони дозволяють ефективніше використовувати ресурси планети, зберігаючи баланс між технологічним прогресом і турботою про довкілля.
Нагадаємо, учені з’ясували, чому Сонце набуло зеленого відтінку 200 років тому
Юлія Педюк - pravdatutnews.com




