У Мексиці знайшли ритуальні артефакти віком понад 500 років

Фото: Katiya Pavlova/INAH
У печері Тлайокок, що розташована на висоті понад 2300 метрів на південному заході Мексики, дослідники знайшли предмети, які спершу сприйняли за звичайне сміття. Проте пізніше з'ясувалося, що це — рідкісні артефакти представників давньої культури Тлакотепехуа, які датуються періодом 950–1521 років.
Про це повідомив Національний інститут антропології та історії Мексики.
Археологи вважають, що ці предмети використовувалися в обрядах, пов’язаних із родючістю. Стабільна вологість у печері допомогла зберегти артефакти в чудовому стані, що дає змогу краще дослідити культуру, про яку збереглося дуже мало відомостей.
Загалом у печері знайшли 14 артефактів: чотири браслети з мушель, прикрашену велику мушлю Strombus, два цілі кам’яні диски, шість уламків дисків і обвуглений шматок дерева. На трьох браслетах вирізьблено символи, пов’язані з планетою Венера та вимірюванням часу, а також фігури, які дослідники асоціюють з богом Кетцалькоатлем — одним із головних божеств у мезоамериканських віруваннях.
Особливої уваги археологів заслуговує те, що браслети були надягнені на сталагміти. Вважається, що ці кам’яні утворення символізували фалоси, що підкреслює зв’язок ритуалів із родючістю. Для культури Тлакотепехуа печери мали сакральне значення — їх сприймали як утробу Землі, тож саме там проводили обряди, пов’язані з народженням і відтворенням життя.
Нагадаємо, знахідка на тисячу доларів: антиквар відшукав старовинну пляшку Coca-Cola
Юлія Педюк - pravdatutnews.com





