Планета, що пережила смерть своєї зорі, допомогла зазирнути в майбутнє Сонячної системи

Фото: depositphotos
Міжнародна група науковців за допомогою космічного телескопа «Джеймс Вебб» дослідила екзопланету WD 1856 b, яка обертається навколо білого карлика WD 1856+534. Результати дослідження, опублікованого в журналі Nature, свідчать, що після смерті своєї зорі планета змінила орбіту та наблизилася до неї.
Під час аналізу атмосфери вчені виявили значну кількість метану, можливі сліди етану та щільний шар хмар. Водночас ознак водяної пари чи аміаку знайти не вдалося.
Найбільше здивування викликала температура планети — близько 400 кельвінів, хоча моделі прогнозували лише 160. На думку дослідників, це пояснюється тим, що через кілька мільярдів років після утворення білого карлика планета мігрувала на ближчу орбіту й сильно нагрілася.
Науковці вважають, що це відкриття допоможе краще зрозуміти долю планетних систем після смерті зір. Оскільки приблизно через п’ять мільярдів років Сонце також стане білим карликом, результати дослідження можуть пролити світло на майбутнє планет-гігантів Сонячної системи.
До слова, садівники пояснили, коли і як правильно обрізати півонії для рясного цвітіння.
Стрілець Діана - pravdatutnews.com





