На Одещині помітили рідкісного малого крячка, якому загрожують наслідки війни

У Національному природному парку «Тузлівські лимани» на Одещині зафіксували малого крячка — рідкісного птаха, занесеного до Червоної книги України. За словами науковців, війна суттєво погіршує умови існування цього виду
На Одещині помітили рідкісного малого крячка, якому загрожують наслідки війни

Фото: Іван Русєв

У Національному природному парку «Тузлівські лимани» на Одещині виявили малого крячка (Sternula albifrons) — найменшого представника родини крячкових в Україні. Про це повідомив доктор біологічних наук і начальник науково-дослідного відділу парку Іван Русєв.

За словами науковця, цей вид є важливим біоіндикатором стану прибережних екосистем, однак нині додатковою загрозою для нього стали наслідки повномасштабної війни. Вибухи, ракетні удари, уламки боєприпасів і постійний шум створюють стрес для птахів, руйнують місця гніздування та можуть призводити до загибелі дорослих особин і пташенят.

Малий крячок гніздиться на відкритих піщаних і черепашкових косах та невеликих островах. Його гніздо являє собою невелику ямку в піску без підстилки, куди самка зазвичай відкладає два-три яйця. Харчується птах переважно дрібною рибою, а також комахами й іншими безхребетними, яких ловить, пірнаючи у воду.

На території «Тузлівських лиманів» малий крячок перебуває з весни до кінця літа, після чого відлітає на зимівлю до узбережжя Західної та Південної Африки.

В Україні цей вид занесений до Червоної книги зі статусом «рідкісний» та перебуває під охороною міжнародних природоохоронних угод. Окрім наслідків війни, серед основних загроз для малого крячка залишаються турбування людей у період гніздування, втрата природних місць існування, затоплення гнізд і хижацтво.

До слова, у Новій Зеландії приспали здичавілого кота, який знищив близько 1% популяції рідкісних качок.

Стрілець Діана - pravdatutnews.com

Читайте також
На Одещині помітили грицика великого – птаха, на честь якого названо астероїд На Одещині помітили грицика великого – птаха, на честь якого названо астероїд
У національному природному парку “Тузлівські лимани” в Одеській області зафіксували грицика великого (Limosa limosa), великого прибережного птаха родини баранцевих, який перебуває тут під час перельоту. На честь цього виду птахів названо астероїд 8765 Лімоса
На Одещину повернулися рожеві “фенікси”: у Тузлівських лиманах помітили перших фламінго На Одещину повернулися рожеві “фенікси”: у Тузлівських лиманах помітили перших фламінго
В Одеській області наприкінці зими зафіксували приліт перших у 2026 році рожевих фламінго — рідкісних птахів, яких через яскраве забарвлення часто називають “феніксами”. Зграї з’явилися на території Національного природного парку «Тузлівські лимани»
Loading...
Load next