На Львівщині актори з порушенням зору збирають кошти, щоб показати світові свою виставу

На Львівщині актори з порушенням зору збирають кошти, щоб показати світові свою виставу
Це їхній перший вихід на професійну сцену та перші оплески від глядачів.

Це їхній перший вихід на професійну сцену та перші оплески від глядачів. Професійні танцівники, музиканти та діти з порушенням зору із театрального колективу «Журавка» об’єднали свої зусилля і створили інклюзивну виставу «Погляд». Після овацій глядачів та схвальних відгуків команда проєкту вирішила – це мають побачити не лише львів’яни, тож тепер зі своїм соціальним продуктом мають намір вирушити на гастролі.

"Ми хочемо показати цю виставу Україні та загалом світу. Наразі плануємо відвідати 4 міста, а саме столицю, Івано-Франківськ і Кам’янець-Подільський. А також думаємо про один з найбільших фестивалів Східної Європи у Любліні", - розказує виконавча менеджера проєкту «Погляд» Тетяна Покровська.

Однак реалізувати задумане – справа не з дешевих, тож команда проєкту збирає гроші на спеціальній платформі – спільнокошт. Поставили собі за мету зібрати 55 тисяч гривень, потім цю суму подвоїть міжнародний фонд «Відродження» - усі ці гроші підуть на транспортування і проживання команди у чотирьох містах. Зазначимо, що ця вистава – унікальне явище не лише для Львова, а й для всієї країни, бо ж особливості людини – ще не привід ставити табу на певних сферах діяльності. Василь та Орися – одні з учасників постановки та учні театральної студії. Діти зізнаються: після таких можливостей не проти й у майбутньому пов’язати своє життя із режисурою та театром.

Зазначимо, що у виставі порушують чимало важливих соціальних проблем, серед яких надмірна опіка і булінг, з яким доводиться зіштовхуватися дітям з порушенням зору.

"Перше настільки дитині заважає, що коли вона приходить до школи, то практично нічого не вміє й, у порівнянні з іншими дітьми, вона себе не добре почуває. Тож потім її треба вчити адаптовуватися в житті", - пояснює керівниця і режисерка театральної студії «Журавка» Галина Партика.

Також вона розповідає: танцівники та інші ініціатори дійства для того, щоб більше споріднитися із дітьми також пробували хоч день пожити «наосліп».

Підтримати соціально важливий інклюзивний проєкт можна на сайті «Велика ідея» до 15 листопада.

Нагадаємо, що у Львові стали доступними книжки для незрячих дітей. Шрифт Брайля, звичайний плоский шрифт, ілюстрація, аудіокнига та фільм – і усе це один проєкт  під назвою «Знайомтесь, Паддінгтон»...

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
На Львівщині вандали на кладовищі розмалювали портрети померлих на пам'ятниках (фото) На Львівщині вандали на кладовищі розмалювали портрети померлих на пам'ятниках (фото)
У місті Самборі, що на Львівщині невідомі розмалювали на міському цвинтарі портрети померлих на пам'ятниках.
Вперше в Україні лікарі прооперували стравохід за допомогою робота Da Vinci (фото, відео) Вперше в Україні лікарі прооперували стравохід за допомогою робота Da Vinci (фото, відео)
У Львові виконали унікальну операцію на стравоході. Пацієнтка внаслідок недуги не могла навіть ковтнути води. Виконали втручання за допомогою робота Da Vinci.
Loading...
Load next