На Львівщині запрацював новий радіотелескоп

На Львівщині запрацював новий радіотелескоп
Головна його особливість - багатодіапазонність та багатоканальність.

Головна його особливість - багатодіапазонність та багатоканальність. Діаметр антен 25 м (КТНА-200) та 32 м (МАRК-4В).

Тож тепер завдяки цьому науковці зможуть проводити дослідження активних ядер галактик, місць зореутворення, мерехтінь, сонячного випромінювання.

На сайті Національної академії наук України, що найважливішим завданням радіотелескопу РТ-32 є відновлення роботи українського радіотелескопу в Європейській РНДБ мережі.

Зазначимо, що почали його створювати ще у 2014 році, після анексії Криму, а закінчили у листопаді 2020 року.

"Завершення проекту зі створення радіотелескопу планується у 2023 році. Радіотелескоп РТ-32 буде сумісним з засобами РНДБ-мережі США (VLBA), Європи (EVN) та може увійти до числа провідних радіоастрономічних інструментів Європи", - зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, що львівський студент створив пристрій для незрячих. Юний винахідник Дмитро Лопушанський повідомив на своїй сторінці у Фейсбук, що нещодавно його запатентували.

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
«Варенична сотня» відправила партію смаколиків для ЗАХИСНИКІВ «Варенична сотня» відправила партію смаколиків для ЗАХИСНИКІВ
Активісти «Вареничної сотні» передали нашим бійцям на фронт чергову партію домашніх смаколиків. Не обійшлося й без святкових страв серед яких кутя, вареники тощо
У Львові презентували першу виставку Вікторії Мащенко (відео) У Львові презентували першу виставку Вікторії Мащенко (відео)
Молода художниця Вікторія Мащенко презентувала свою першу виставку. На світлинах – неоднозначне минуле України, яке подекуди перекреслює її майбутнє 
Loading...
Load next