Самостійне регулювання температури: у Львові встановили індивідуальні теплові пункти (відео)

Самостійне регулювання температури: у Львові встановили індивідуальні теплові пункти (відео)
ЛМКП "Львівтеплоенерго" реалізовує проєкт встановлення ІТП у будинках Сихова: 380 теплових пунктів уже встановлено.

Модернізація інфраструктури теплопостачання Львова, або ж простішими словами – встановлення індивідуальних теплових пунктів. Зі слів тепловиків, така система дозволяє регулювати подачу тепла, а головне – економити. Адже працює за принципом, схожим до індивідуальних котлів. 

Це обладнання, яким можна користуватися не лише взимку, але й навіть літом, круглий рік. Керівник ОСББ, якщо йому необхідно, він звертається на наш район Сихівський і вони разом, спільно коригують тоді температурні показники по будинку. Хочемо, щоб  більше градусів було, хочемо, щоб менше. Тобто ми даємо мешканцям можливість самим визначатися, - повідомив директор ЛМКП "Львівтеплоенерго" Валентин Вольський.

У такий спосіб, додає посадовець, мешканці можуть і економити. Великою перевагою є й той факт, що будинки не залежатимуть один від одного. Тож якщо порив стається на не магістральній трубі, решта будинків отримуватиме гарячу воду та тепло в звичному режимі.

Тут ще повністю автоматичне регулювання. Датчики температури стоять надворі. Тобто від зовнішнього повітря якщо нагрівається на вулиці більше 8 градусів, то ІТП воно само по собі відключатися для того, щоб не витрачати і теплову, і відповідно кошти. Якщо опускається нижче 8 градусів - воно автоматично включається, - додав директор ЛМКП "Львівтеплоенерго" Валентин Вольський.

Вартість однієї такої установки – близько 1 млн гривень. Тоді як загальна вартість проєкту становить 30 млн євро. Із 409-ти ІТП на Сихові уже встановили 380 таких пунктів. Серед них й цей будинок на просп. Червоної Калини. Віктор мешкає тут разом із сім'єю. Каже й справді за минулі місяці можна було побачити ефективність ІТП.

Так, приблизно відсотків 30% економії є. Це з якого часу? Від тоді як встановили ІТП. Цього року економія сягає може і більше, тому що утеплили будинок, - розповів місцевий мешканець Віктор Тизьо.

Міські чиновники стверджують: ефективність такого теплопостачання й справді значно більша, коли утеплений фасад та поміняні вікна.

Максимальний ефект ми отримаємо вкупі з термомодернізацією будинків. І сьогодні в частині термомодернізації місто активно працює, в нас є програма “Теплий дім”, - зазначив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради Олександр Одинець.

Що ж стосується проєкту індивідуальних теплових пунктів на Сихові, їх планують  повністю запустити до початку опалювального сезону.

Загальна вартість 11,2 млн євро, причому 10 млн євро - це виключно грантові кошти, Східноєвропейської екологічної фундації, наших партнерів. 1,2 млн  - це кредит ЄБРР, - додав директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради Олександр Одинець.

Наразі проєкт реалізовують лишень у Сихівському масиві, однак уже зовсім скоро втілюватимуть її й у Шевченківському районі міста, – кажуть чиновники. 

 

 1617
 
Читайте також
Хмари чорного диму: у Львові трапилась масштабна пожежа Хмари чорного диму: у Львові трапилась масштабна пожежа
Жителі Львова помітили величезні хмари чорного диму на Сихові у районі заводу "Іскра". Пожежникам вдалось ліквідувати займання.
Поліція Львова затримала двох хуліганів, які розтрощили магазин на Сихові (фото) Поліція Львова затримала двох хуліганів, які розтрощили магазин на Сихові (фото)
На вулиці Довженка, що у Сихівському районі Львова двоє невідомих молодиків розбили двері алкогольного магазину і втекли. Однак зловмисники не врахували того, що їх зафіксували камери відеоспостереження.
Опалювальний сезон у Львові: комунальники розпочали підготовку у Шевченківському районі (відео) Опалювальний сезон у Львові: комунальники розпочали підготовку у Шевченківському районі (відео)
Зараз комунальники ремонтують один з котлів на теплоцентралі "Північна", що забезпечує гарячою водою і теплом Шевченківський район.
Loading...
Load next