Крим очима співачки Джамали та інших видатних кримських татар: BookForum вражає цікавити проєктами (відео)

Крим очима співачки Джамали та інших видатних кримських татар: BookForum вражає цікавити проєктами (відео)
Побачити Крим очима Джамали та вирушити у мандрівку фортецями України. Цьогорічний "BookForum" вражає відвідувачів не лише різноманіттям літературних новинок, а й цікавими проєктами від видавництв. Ви ще маєте змогу познайомитись з ними впродовж вихідних, тож занотовуйте на що вартує подивитися.

За допомогою технології віртуальної реальності відвідувачі можуть вирушити у мандрівку півостровом разом із Олегом Сенцовим, Ахтемом Сеітаблаєвим, Джамалою та Мустафою Джемілєвим.

Побачити Крим очима видатних кримських татар. На львівському «Форумі видавців» презентували інноваційний проект про півострів. За допомогою технології віртуальної реальності відвідувачі книжкового ярмарку можуть вирушити у мандрівку півостровом разом із режисерами кримськотатарського походження Олегом Сенцовим і Ахтемом Сеітаблаєвим, співачкою Джамалою та одним  із лідерів кримськотатарського національного руху Мустафою Джемілєвим. Вдягнувши VR-окуляри ви побачите знакові для цих людей місця.

У Сенцова -  це його рідне село Скельне й околиці села Скельного.

 Для Джамали - це інжирний сад її батька, виноградники, її музична школа

 Для Ахтема Сеітаблаєва - це село його матері, воно на узбережжі знаходиться, там такі красиві краєвиди, - розповів волонтер медіа-проєкту "UKRAЇNER" Теодор Олач.

Окрім візуальної подорожі ви також почуєте і голоси учасників проєкту. Вони поділяться з вами найприємнішими спогадами, пов’язаними із дитинством в Криму. 

Зараз співачка Джамала говорить про її дитинство в Криму.

 Щойно я бачила море, а зараз бачу красивий будинок і сад, про які вона розповідає, - поділилася своїми емоціями гостя зі Швеції Марія. 

На цьому подорожі не завершуються. Далі форум видавців запрошує у мандрівку палацами та фортецями України. Харківське видавництво представило унікальну для нашої країни технологічну книгу у форматі поп-ап з 3-д ілюстраціями. За допомогою тривимірних конструкцій з паперу автори розповідають читачам про видатні пам’ятки України.

Ідея цієї книжки полягає в тому щоб нагадати людям що в нас є такі фортеці, такі пам'ятки, але вони на жаль зараз в занедбаному стані й треба про це говорити, щоб люди їхали, щоб життя йшло, - зазначила випускова редакторка видавництва Адена Ковалівська.

Туристка Лариса із Харкова дивується чи не кожній сторінці. Найбільше жінку шокувала трансформація книжки у мапу.

Ми звикли до книжок в яких перегортаєш сторінку, читаєш, дивишся думаєш, тут ти маєш змогу попасти в реальне місце в Україні, це круто, - зазначила гостя із Харкова Лариса Депутат. 

Одна із найочікуваніших подій 28 BookForumу традиційна «Ніч поезії та музики non-stop» Це тусовка нового формату, де вірші поетів з усього світу лунатимуть під  прогресивну музику відомих українських гуртів.

Це буде така вечірка на якій будуть здається 5 українських гуртів, в тому числі "Хамерман знищує віруси", "Брат", такі відомі гурти і, крім того, там будуть транслюватися події записані онлайн іноземних учасників, це події Версополісу, - заявила співкоординаторка Львівського Міжнародного "BookForum" Єва Гулак.

Загалом програма наймасштабнішого в Україні культурного фестивалю налічує 160 подій, серед яких книжковий ярмарок, лекції, панельні дискусії та зустрічі із видатними письменниками.

 

Читайте також
У Львові збирають українські книги для переселенців за кордоном (відео) У Львові збирають українські книги для переселенців за кордоном (відео)
Українські батьки-біженці просять надіслати книги, надруковані українською.
Ryanair запускає 14 нових рейсів зі Львова до Європи: перелік та ціни Ryanair запускає 14 нових рейсів зі Львова до Європи: перелік та ціни
Перші рейси здійснюватимуться на початку липня.
Новим очільником Галицької митниці став екс-працівник СБУ
Новим керівником Галицької митниці призначили колишнього працівника Служби безпеки України - Андрія Колобродова.
Loading...
Load next