Книга брайля: тепер книгу «Легенди чарівнолісся» прочитають всі (відео)

Книга брайля: тепер книгу «Легенди чарівнолісся» прочитають всі (відео)
Для незрячих та слабозорих діток надрукують шрифтом Брайля у ресурсному центрі «Львівської політехніки».

Поринути у світ фентезі через «Легенди чарівнолісся». Книгу українського автора Віктора Андрієнка відтепер зможуть прочитати всі.

Книга буде у 4 частинах , у 4 томах . І один такий секретик , який ми відкрили – це кожен примірник буде доповнений 11 рель’єфними малюнками.

Тобто аж 11 малюнків , як правило в книгу ми вставляємо 1-2 малюнки. Тому , що малюнки, якщо говорити відверто дуже складно сприймати на дотик, - пояснює Катерина Івашутіна, спеціаліст ресурсного центру НУ «Львівська політехніка».

Візуально малюнок, надрукований із об’ємом, нічим не відрізняється від звичайного. Прочитати його можна лише за допомогою дотиків. Друкують такі зображення на спеціальному термопринтері. До ілюстрації додають опис, щоб дітям було легше зрозуміти, що це за герой та як він виглядає.

Ми не просто вставляємо малюнки, тому, що вони досить складні для сприймання на дотик. Ми робимо спеціальний опис, де описуємо як він виглядає, у що герой одягнений, як він стоїть, що тримає у руках і так далі, - каже Катерина Івашутіна.

Друк книги із шрифтом Брайля – справа не з дешевих. Спеціальний папір, на який наносять малюнок і шрифт, коштує чимало. Так, друк 120 екзеплярів цієї книжки обійдеться у  близько 80 тис гривень.

Брайлівька книга насправді є дуже дорогою. Не всі знають, але і сам папір він є трошечки такий грубіший і обкладинка, і пружина, якою зшивається. і папір на якому друкується малюнки. Вони дуже дорого коштують. Відповідно собівартість книжки може сягати від 300 і до 1000 доходити, - пояснює спеціаліст ресурсного центру НУ «Львівська політехніка».

Коли «Легенди чарівнолісся» вийдуть у світ, їх надішлють у спеціалізовані бібліотеки, де незрячі дітки зможуть їх прочитати. Частину примірників також розішлють адресно.

Всі книги , які ми надруковуємо , ми надсилаємо у спеціальні школи-інтернати для незрячих діток, у спеціальні бібліотеки, і не тільки в спеціальні, а й звичайні, - розказує Катерина Івашутіна, спеціаліст ресурсного центру НУ «Львівська політехніка».

Фентезі «Легенди чарівнолісся» планують видати до середини січня.

Злата Новосельська - pravdatutnews.com

Читайте також
Вистава "Cамотність в мережі" та задоволений автор роману (відео) Вистава "Cамотність в мережі" та задоволений автор роману (відео)
Історія про жадану нещасну любов розпочату з листування в інтернеті.
На Донбасі від кулі російського снайпера загинув 41-річний військовий зі Львова (фото) На Донбасі від кулі російського снайпера загинув 41-річний військовий зі Львова (фото)
Впродовж минулої доби, 18 серпня, російські окупанти 11 разів порушили режим припинення вогню. Один військовий ЗСУ отримав смертельне поранення - він був родом зі Львова.
Новим очільником Галицької митниці став екс-працівник СБУ
Новим керівником Галицької митниці призначили колишнього працівника Служби безпеки України - Андрія Колобродова.
Loading...
Load next