3 місяці війни у Львові: прихисток біженців, гумдопомога та успіхи львівських десантників (відео)
3 місяці війни. 3 місяці боротьби за свободу. За цей час через Львів пройшло 5 мільйонів українців, 200 тисяч людей знайшли тут тимчасовий прихисток. За цей час у нашому місті збудували 3 модульних містечка, де зараз проживає близько 1000 осіб.
Сьогодні маємо наших українців у 237 закладах культури, освіти, наших спортивних закладах. В більшості це є усе наші комунальні установи та організації. 107 шкіл сьогодні приймають наших українців, — каже Андрій Садовий, міський голова Львова.
І попри активні бойові дії на теренах нашої держави з 1-го вересня у Львові планують відновити звичне навчання у школах. А людей, що зараз тимчасово проживають в освітніх закладах, переселять у інші локації.
В першу чергу це є питання безпеки, щоб були надійні укриття. І ми маємо 3 місяці, щоби це все підготувати і зробити. Якщо школа має укриття – окей, його просто треба привести до належного стану, якщо школа немає укриття фізичного, то треба знайти поруч в тих організаціях, установах, які можуть це дати, — додав Андрій Садовий, міський голова Львова.
Також у Львові планують звести один з найбільших в Європі реабілітаційних центрів, який матиме назву «Незламні».
Львівщина ж загалом головним гуманітарним хабом. Через пункти пропуску щоденно до України потрапляють тонни необхідного вантажу.
Про свої здобутки за 3 місяці розповіли й військові. Зокрема бійці львівської 80 окремої десантно-штурмової бригади чи не перші зустріли ворога на півдні України на початку вторгнення.
Це було надзвичайно не на руку нашому противнику тому що ми готувалися до заходу в район проведення на той час проведення ООС, тому ми змогли моментально зайняти позиції та дати бій. А бій на півдні України був надзвичайно пекельний. У той час коли хлопці тримали оборону там, то тут у Львові ми трималися від напливу наших бойових побратимів, наших резервістів оперативного резерву, — зазначила Сніжана Стеценко, старша офіцерка відділення морально-психологічного забезпечення 80-ї окремої ДШБ.
З того часу бійці бригади щоденно ретельно вичищають території України від рашистських окупантів.
Особовим складом 80 окремої десантно-штурмової бригади знищили особового складу у розмірі 5 батальйонів тактичних груп, 47 танків, 136 броньованих бойових машин, 27 артилерійських систем, 11 реактивних систем залпового вогню, 24 засоби ППО, 1 літак, 4 гелікоптери, 178 одиниць автомобільної техніки, 9 БПЛА та 5 крилатих ракет, — розповіла Сніжана Стеценко.
Понад 300 бійців 80-ї бригади нагородили орденами, понад 100 осіб отримали відзнаки, а ще 3-є військовиків легендарної 80-ки отримали звання «Герой України», двоє з них, на жаль, посмертно.
80 окрема десантно-штурмова бригада діє як один єдиний, згуртований організм. Артилерія прикриває маневри десантно-штурмових підрозділів, розвідка тактично та вміло дізнається усі плани противника. Кожен на своєму місті, кожен знає для чого він там, чого він там та заради кого. І кожен із нас повинен вірити, допомагати та пітримувати ЗСУ. Все буде Україна, Слава Захисникам України, Слава Україні, — підсумувала Сніжана Стеценко.
Підтримай нас на Patreon: https://www.patreon.com/pravdatutlviv
Віра Коновал - pravdatutnews.com