У Винниках археологи виявили залишки оборонного поселення доби енеоліту (відео)

У Винниках археологи виявили залишки оборонного поселення доби енеоліту (відео)

Сенсаційна знахідка. У Винниках на горі Лисівка археологи виявили залишки оборонного поселення доби енеоліту. Зараз дослідники вивчають ділянку, де пролягала лінія частоколу, яким, власне, укріплювали поселення.

Круглі сліди від цих стовпів вони фіксуються і дотепер. Був спершу викопаний ровик шириною 30 см. І можете навіть побачити, як він рівно проходить такою прямою лінією. Тобто вже мали якісь такі інструменти вже добрі. Скажем, як під шнур копали, — пояснює науковий співробітник відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України Андрій Гавінський.

Поруч археологи виявили ще й велике скупчення глиняної обмазки.

Оця стіна дерев’яна була зовні обмащена ще глиною. Вона виконувала кілька функцій. Насамперед для консервації самого дерева, щоб воно чим довше могло зберігатись. А в другому випадку ущільнювало нерівності між тими стовпами щоби стіна була суцільна, — розповідає Андрій Гавінський.

Віднайдені залишки оборонного поселення - це одна з найдавніших пам’яток на території заходу України. Для порівняння, це поселення на 2 тисячі років старше за єгипетські піраміди.  А точно датувати період допомагають уламки кераміки, що тут знаходять.

Усе це - залишки поселення культури лійчастого посуду. Саме через сучасну Львівщину проходила її південно-східна межа у сусідстві з трипільською культурою. Та це не перші знахідки мідної доби, які виявили у Винниках. У місцевому Історико-краєзнавчому музеї можна побачити чимало віднайдених артефактів.

Ви бачите речі, які знайшли в житлах, які були розкопані нашими дослідниками на горі Жупан і Лисівка. Це є глечики, зерновики, це і знаряддя праці кам’яні, сокири, проколки, посуд того часу, прясельця, які свідчать про заняття ткацтвом. Це свідчить, що давним давно наші предки ще 4 тисячі років тому на цих землях вже будували будинки одно і двоповерхові, які мали свої майстерні, які виготовляли посуд, кераміку тканини, — пояснює директор КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» Ігор Тимець.

Зараз же археологи хочуть повністю дослідити віднайдене поселення на горі Лисівка, яке займає орієнтовно 2 гектари, а опісля - відтворити його, щоб люди могли на власні очі побачити, як жили наші пращури.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
ШОК! Утримували онлайн-обмінник валют, який використовував платіжні системи рф ШОК! Утримували онлайн-обмінник валют, який використовував платіжні системи рф
Працівників обіцяють не звільняти, натомість вимагатимуть найвищого рівня для маленьких пацієнтів
За наукові досягнення: Зеленський присвоїв президентські премії 10 львівським вченим За наукові досягнення: Зеленський присвоїв президентські премії 10 львівським вченим
Розмір Національної премії України імені Бориса Патона у 2021 році становить 300 тис. грн кожна, а премії для молодих вчених – 40 тис. грн.
Loading...
Load next