Повний блекаут: лише 30% споживачів Львівщини одночасно можуть використовувати світло

Повний блекаут: лише 30% споживачів Львівщини одночасно можуть використовувати світло

Повний блекаут: російський ракетний обстріл занурив Україну в темряву. Зокрема й Львівщину, яку ворог атакував 23-го листопада. З понад 70 ракет 5 терористи випустили по нашій області. Три з них збили сили ППО. 2 влучили в енергетичну підстанцію.

На жаль, немає можливості подавати світло у кожен будинок тому, що ми обмежені по потужності. На жаль, близько 30% одномоментно на даний час можуть мати електроенергію. Об'єкти критичної інфраструктури працюють, забезпечені дизель-генераторами, мають можливість подавати тепло і воду, - повідомив Максим Козицький, начальник Львівської обласної військової адміністрації.

Львів і область знеструмило трохи пізніше 14-ї години, однак вже після 17:00  енергетичні служби змогли поступово відновити електропостачання.

Але, звичайно, ситуація складна, бо ворог б1є, коли поділ системи, він так розраховує удари, коли атомна генерація, теплова генерація зупинилися. Щодо самої технології – гідрогенерація піднімається майже миттєво, теплова генерація йдуть години, то атомна по регламенту по безпеці атомних блоків, підйом іде приблизно добу, - каже Віталій Федун, головний диспетчер західного регіону НЕК «Укренерго».

Тому через дефіцит напруги в загальній мережі, станом на обідню пору споживання електроенергії становило лише 25% від запланованого. Відтак електропостачання першочергово подається до об’єктів критичної інфраструктури. Це і є поясненням, чому на одній вулиці деякі будинки мають світло, а інші занурені в темряву.

Це пов’язано першочергово з тим, що об’єкти критичної інфраструктури не мають прямого живлення в більшості випадків, а від них ще паралельно живляться інші споживачі. Тому можливо інші будинки деякі можуть мати напругу. Але ми будемо міняти цих споживачів можете порахувати:25% по 4 години хто буде як сидіти без напруги, - розповідає Роман Іванців, технічний директор «Львівобленерго».

Скоротити цей термін в «Обленерго» зможуть, якщо ситуація в енергосистемі покращиться. Водночас кажуть, готові до різних сценаріїв.

До погодинної подачі електроенергії, до вимкнення електроенергії.

У самому ж Львові ситуація наступна: поліклініки й лікарні працюють на дизель-генераторах. Школи з садочками функціонують у звичному режимі. У разі, якщо 24 години не буде світла, освітні заклади перейдуть на інший режим роботи. Електроенергію отримує 30% споживачів, через це у місті працювало лише 20% світлофорів, електротранспорт зупинився повністю. Натомість вода й тепло подається на 100%. Якщо ж електрики не вистачить, життєдайну подаватимуть за допомогою дизель-генераторів.

І тоді, якщо ми даємо воду, шляхом залучення дизель-генерації, тоді вода подається на 1-2 поверх, але в підвальних приміщеннях є облаштовані крани і люди з верхніх поверхів можуть спуститися і в тих кранах набрати собі води у випадку необхідності, - розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

Нагадаємо, зігрітися й зарядити гаджети можна у спеціальних пунктах обігріву. Їх наразі у Львові – 18. Якщо ситуація погіршиться, у мерії пообіцяли відкрити ще 192.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

 778
 
Читайте також
У Львові попрощалися з п’ятьма загиблими Героями (відео) У Львові попрощалися з п’ятьма загиблими Героями (відео)
У Львові в останню путь провели Максима Василишина, Назарія Гладкого, Артемія Димида, Зіновія Садового та Олександра Сємака.
Loading...
Load next