У Львові хірурги врятували пацієнтку, якій гельмінти знищили печінку та жовчний міхур

У Львові хірурги врятували пацієнтку, якій гельмінти знищили печінку та жовчний міхур

1 випадок на 100 000 тисяч населення. 51-річна Людмила з Волині звернулась до лікарів 3 місяці тому, коли у неї раптово звились незрозумілі симптоми.

Симптоми були наростаюча слабість, втома постійна, постійна втома і не така втома знаєте коли людина втомилася. Лягти відпочити і все. Це і були безсонні ночі, і втома потім. Було відчуття важкості в правому підребер’ї, на праву сторону я взагалі не могла лягти і температура скакала. Декілька тижнів було так, - пояснила Людмила Гетманчук, пацієнтка.

Згодом у жінки виникла жовтяниця. Певний час їй не могли встановити діагноз. Виключали навіть онкологію. Виконавши ще низку обстежень, лікарям вдалося діагностувати рідкісне захворювання – альвеококоз печінки. Тобто причиною всього стали паразити. 

Альвеококоз печінки – це є паразитарне захворювання, яке пиширюється скажем так від тварини до людини з ураженням печінки може бути, може бути ураження легені, ураження мозку, в даному випадку це альвеококоз з тотальним ураженням правої частки печінки і правої частки жовчевих протоків, - розповів Юрій Шаваров, провідний спеціаліст Центру хірургії  Першого медоб’єднання Львова.

Довжина гельмінтів може сягати до 7 міліметрів. До людини личинки паразитів потрапляють через травну систему з немитою їжею та навіть після контактів з собкаю чи котом. Оперативне втручання несе значні ризики і можливе лише у 20% хворих.

Будь-які операції, які проводяться на печінці вони є складними і скажем як при патологгії онкологічній так ці при паразиатрному, скажем ураженні а зокрема при альвеокококу. В деяких випадках навіть доводиться проводити трансплантацію печінки, - каже Юрій Шаваров.

Хірургам лікарні святого Пантелеймона вдалося допомогти Людмилі. Їй виконали опеерацію, під час якої довелось видалити праву частину печінки та жовчного міхура. Медики кажуть, що це можна попередити, якщо вчасно звернутись до спеціалістів.

Якщо на ранніх стадіях це є можливість і лікування консервативного, коли можна повністю вилікувати, якщо невеликі є. Або якщо є малоінвазивне, коли пункційними методами можна зробити, а в даному випадку вже захворювання проявилося ускладненням. Це жовтяниця. Треба було установлювати стенти, досліджувати, тобто вже додатково треба було проводити і передопераційне лікування, протипаразитарне лікуваннння, - розповів Юрій Шаваров, провідний спеціаліст Центру хірургії  Першого медоб’єднання Львова.

Жінці операція допомогла, зараз вона вже добре себе почуває, та, каже, що тепер буде уважнішою до свого здоров'я.

Хоч раз на рік, але узд треба зробити. Можливо, якби  воно було зроблено раніше. Ну то б не було таких наслідків, - каже Людмила Гетманчук, пацієнтка.

Зазначимо, що за статистикою на Львівщині щороку оперують до 20 пацієнтів з альвеококозом. Через надто пізнє звернення до спеціалістів частину таких пацієнтів не вдається врятувати.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

Читайте також
Зоозахисники у відчаї: «Домівка врятованих тварин» може зникнути Зоозахисники у відчаї: «Домівка врятованих тварин» може зникнути
Зоозахисники у відчаю: як віддати борги за лікування тварин та ще й відкрити новий притулок для врятованих з війни
У львівському «ОХМАТДИТі» з’явилося нове обладнання, оновлена операційна та телемедичний центр (відео) У львівському «ОХМАТДИТі» з’явилося нове обладнання, оновлена операційна та телемедичний центр (відео)
В лікарні з’явилась найновіша лапороскопічна стійка Karl Storz з технологіями 4K і 3D.  Нове обладнання забезпечить швидші, безпечніші та менш травматичні операції, що дозволить діткам швидше одужувати.
На околиці Львова п’яний водій буса в’їхав у вантажівку На околиці Львова п’яний водій буса в’їхав у вантажівку
Пправоохоронці побачили, що винуватець ДТП ледве говорить й запропонували пройти перевірку драгером.
Loading...
Load next