На Личаківському кладовищі у Львові почали ексгумацію давніх поховань

На території Личаківського кладовища біля поля поховань новітніх Героїв України почали ексгумацію давніх останків. Зараз триває дослідження цих ділянок.
Зараз точно можемо сказати, що у верхній частині є поховання часів першої світової війни, а в нижній частині даної території є виявлені поховання повоєнного періоду. Це впринципі підтвержує нашу тезу відповідно до досліджень архівних матеріалів, цвинтарних книг кладовища про те, що тут є поховання часів післявоєнного періоду, а це значить, що тут швидше за все є військовослужбовці НКВД, які загинули в боях з УПА, - зазначає директор Меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета.
Усі роботи тут проводять під наглядом фахівців. Екскаватором знімають верхній шар грунту, а далі вже пошуківці лопатами та пензлями продовжують роботу. Знайдені останки часів першої світової перенесуть на інше місце.
В між воєнне 20-ліття було вирішено віддати землі, бо землі під цвинтар були від приватних осіб. Треба було їм віддати й ті поховання переносили туди, щоб здійснити так звану комбасацію. Чи добре їх виконали чи ні чи все було винесено ми можемо тільки здогадуватися й судячи по тому, що тут все таки поховання й це перенесення не було зроблене добросовісно. Вже в післявоєнний період радянська влада заїхала сюди тракторами й не запитувала чи це приватна діялянка, чи не приватна. Просто військовий цвинтар, де були поховані вояки австрійської армії, та бійці різних національностей, серед них й українці вони це все здевастували й почали там звичайні звичайні приватні поховання й також військові, - зауважує радниця міського голови Львова з питань збереження культурної спадщини Лілія Онищенко.
Також на цій території планується звести Меморіальний комплекс. Для цього проведуть архітектурний конкурс.
Ми вже сформувати достатньо вичерпне завдання, в нас є розуміння окремого зонування усієї цієї території, бо ми тут говоримо не тільки про місце поховання, а про цілий ареал. Він буде мати різні формати середовищ. З однієї сторони це безпосередньо поховання героїв, з іншої сторони це сквер пам’яті ближче сюди до житлової забудови й у бік вулиці Активної в нас буде меморіальна площа, де буде місце для відзначення важливих дат, місце зібрань й так далі, - зазначає начальник управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради Антон Коломєйцев.
Також розповіли як би мали виглядати поховання. За основу взяли козацький хрест напрацювали його в сучасній інтерпретації, додають посадовці.
Андрій Самойленко - pravdatutnews.com


