На Херсонщині оголошені перші тендери на відбудову житла

На Херсонщині оголошені перші тендери на відбудову житла

Оголошені перші тендери на відбудову житла у Посад-Покровському.

Про це повідомили в пресслужбі Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури.

В повідомленні йдеться про те, що Агентство відновлення оголосило перші два тендери на будівництво 13 житлових будинків у селі Посад-Покровське Херсонської області. Також йдеться про те, що усього буде проведено дев'ять тендерів – від п'яти до 14 будинків у кожному.

У серпні цього року Агентство вже розпочало відбудову перших п'яти житлових будинків по вул. Дєдуха площею по 70 кв.м. На черзі – 81 будинок.

У повідомленні зазначено, що це будуть 13 будинків площею 50 кв.м; 40 будинків площею 70 кв. м; 22 будинки площею 90 кв. м; та шість будинків на 120 і 140 кв. м.

За проєктом передбачена комплексна відбудова: спорудження самих житлових будинків та господарських будівель, які мешканці можуть використовувати для своїх потреб – чи як літні кухні чи для власного бізнесу. Також буде виконано внутрішнє оздоблення, щоб будинки були готові до заселення, виконано благоустрій території, підключення до мереж комунікацій.

Посад-Покровське – це  один з перших населених пунктів, де Агентство проводить комплексну відбудову. 

Концепцію розробило архітектурне бюро archimatika. Проєкт пропонує повернути селу автентичний образ, запровадивши дизайн-код. 

У першу чергу будуть відбудовані житлові будинки, аби людям було куди повертатися. Наступним кроком – навчально-виховний комплекс, будинок сільської ради, центр безпеки та нова амбулаторія, відновлення газо-, водо-, електропостачання, а ще  капітальний ремонт автодороги та будівництво обхідної ділянки, вулично-дорожня мережа і комунікації, - йдеться в повідомленні відомства.

Відомо, що с. Посад-Покровське опинилося в епіцентрі бойових дій з початком повномасштабної війни і 9 місяців перебувало на лінії вогню. Щоденно зазнавало більше ніж 350 обстрілів усіма можливими видами зброї. Через це знищено понад тисячу будівель – житлових будинків і соціальної інфраструктури. 

У квітні цього року Посад-Покровське було включено до переліку постраждалих населених пунктів, які будуть відновлені в межах експериментального проєкту.

У повідомленні йдеться про те, що перш ніж оголосити тендери, Агентство відновлення провело публічні консультації з представниками будівельних компаній. Учасникам розповіли  про план відбудови та обговорили процедуру закупівлі і основні тендерні вимоги.

Також було зазначено про те, що нещодавно Агентство відновлення розробило нову методику проведення тендерів на цивільне будівництво, яка значно спрощує компаніям участь у закупівлях.

Нагадаємо, На Буковині за дві доби шахраї ошукали місцевих на 115 тис. грн

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Loading...
Load next