Архітектура під водою: у Китаї знайшли місто, яке пережило шість десятиліть на дні озера

Архітектура під водою: у Китаї знайшли місто, яке пережило шість десятиліть на дні озера
На глибині 40 метрів під водами китайського озера Цяньдао дослідники зняли унікальні кадри добре збереженого стародавнього міста Шичен

На глибині 40 метрів під водами китайського озера Цяньдао дослідники зняли унікальні кадри добре збереженого стародавнього міста Шичен, яке понад шістдесят років тому опинилося під водою.

Про це пише Lad Bible.

Місто, відоме як "китайська Атлантида", затопили у 1959 році під час будівництва гідроелектростанції. Воно було розташоване в долині біля підніжжя гори, і зараз лежить на дні штучного озера. Незвичайно чиста прісна вода, позбавлена солей та агресивних мікроорганізмів, забезпечила вражаючий рівень збереження старовинної архітектури.

На відео, яке оприлюднив дайвер-дослідник, видно десятки кам’яних арок, колон і фасадів, прикрашених різьбленням. Серед них — зображення міфічних істот, зокрема драконів і феніксів. Багато споруд збереглися настільки добре, що можна розгледіти навіть стародавні ієрогліфи.

Шичен має понад 1 400 років історії — його заснували ще за династії Тан. У різні епохи місто було культурним та адміністративним центром, а його архітектурна спадщина — яскравим прикладом стилів династій Мін та Цін.

Вперше після затоплення про місто згадали у 2001 році. Відтоді його дослідження ведуть лише професійні дайвери. Упродовж останніх восьми років тут проводять занурення, створюють карти підводного простору та організовують екскурсії для підготовлених туристів. Утім, більша частина міста досі залишається недослідженою.

На сьогодні вчені зафіксували щонайменше 265 кам’яних арок, кожна з яких унікальна. Дослідники вважають, що до затоплення Шичен був вражаючим зразком кам’яної архітектури Китаю, а його втрата стала справжнім культурним ударом.

Користувачі соцмереж у захваті від вражаючих підводних кадрів і називають Шичен архітектурним дивом, яке варто зберегти та вивчати.

Нагадаємо, молодь у Європі масово залишається з батьками: у чому причина

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Loading...
Load next