Із 2022 року українські суди винесли щонайменше 1 482 рішення щодо компенсації збитків, завданих Росією внаслідок війни. Загальна сума присудженого відшкодування становить понад 913 млрд грн.
Про це повідомляє Опендатабот.
Найбільшу компенсацію серед фізичних осіб — 328 млн грн — отримав мешканець Харкова. Ще по 170 млн грн суд присудив громадянам із Запоріжжя.
У бізнес-середовищі рекордсменом стала агрокомпанія "Магнат", якій суд присудив 180 млрд грн у одній справі та ще 67 млрд — у іншій. Другим за розміром компенсації став Алчевський коксохімічний завод із сумою у 12 млрд грн.
Серед курйозів — позов жителя Хмельниччини на 999 квадрильйонів гривень, який було відхилено. Найбільша відмова бізнесу — у позові на 61,9 млн грн.
Минулого року громадяни виграли 239 справ, програли 39. Бізнес переважно перемагає — 224 задоволені позови та лише 3 відмови. У 2025 році суди вже винесли 53 позитивні рішення на користь громадян та 68 — на користь компаній, не відмовивши жодному бізнесу.
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com