Фото: Unsplash
Жінки, які перебували у декретній відпустці довше, частіше починали курити після народження дитини, палили більше сигарет і довше не могли відмовитися від цієї звички.
Про це свідчать результати дослідження, опублікованого в Journal of Health Economics, у якому аналізували дані з 14 європейських країн за період з 1960 по 2010 рік.
Вчені проаналізували понад 8000 матерів та майже 15 тисяч народжень. Вони порівнювали тривалість декретної відпустки з тим, чи починала жінка курити після пологів, скільки сигарет вона викурювала щодня, а також скільки років зберігалася звичка палити.
Згідно з результатами, продовження декрету всього на один місяць підвищувало ймовірність того, що мати почне курити, на 1,2%. Також це збільшувало загальну тривалість куріння на сім місяців, кількість щоденних сигарет — на 0,2, а кількість років, коли жінка викурювала принаймні пачку сигарет на день, — на 0,6 року.
Цікаво, що така закономірність не спостерігалася серед батьків — ймовірно, через те, що декретна відпустка для чоловіків у цей період була рідкісним явищем.
Дослідники наголошують: зв'язок між тривалістю декретної відпустки та курінням не є лінійним. Короткі декрети, навпаки, іноді знижували ймовірність паління, тоді як дуже тривалі — значно підвищували ризик. Одним із головних чинників розвитку шкідливої звички стала нестача фінансової підтримки після народження дитини. Це, на думку науковців, могло спричинити підвищений стрес і, як наслідок, — пошук емоційної розрядки через куріння.
Нагадаємо, равлики відчувають тривожність, як люди, і можуть стати моделлю для тестування ліків від стресу
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com