Фото: Erik Karits/pexels
В Україні фіксують низку сезонних загроз для здоров'я, повідомляє Центр громадського моніторингу та контролю. У різних регіонах спостерігаються спалахи гепатиту А, підвищена активність кліщів та мошок.
На Волині особливу небезпеку становлять мошки, укуси яких можуть викликати сильні алергічні реакції, аж до анафілактичного шоку.
Крім того поширене зростання випадків сімулідотоксикозу – токсико-алергічного захворювання, спричиненого укусами мошок. Симптоми включають свербіж, печію, крововиливи, набряки, слабкість, головний та м'язовий біль, лихоманку. Також від укусів страждає молода худоба. Для захисту радять використовувати репеленти, носити щільний одяг та випасати тварин у провітрюваних місцях подалі від водойм у певні години.
По всій Україні триває сезон активності кліщів, які через теплу зиму прокинулися рано. У Вінницькій області за два весняні місяці зафіксували 600 звернень через укуси кліщів, а на Одещині – по півсотні щотижня. У Запоріжжі навіть створили інтерактивну мапу поширення кліщів. Медики нагадують, що кліщі можуть переносити небезпечні захворювання, такі як кліщовий енцефаліт, бореліоз та хвороба Міямото. Для захисту рекомендують використовувати репеленти, носити закритий одяг, уникати трави та ретельно оглядати себе після прогулянок на природі.
У Києві зафіксовано спалах гепатиту А в Солом'янському районі, де захворіло 65 людей, половина з яких – діти. Епідеміологи з'ясовують причини спалаху, розглядаючи можливість зараження через воду, харчові продукти або безсимптомних носіїв. Вакцинація є рекомендованим способом профілактики гепатиту А.
Попри зниження загальної захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19, віруси грипу досі циркулюють в 11 регіонах України. За даними МОЗ, за тиждень з 5 по 11 травня зареєстровано майже 99 тисяч хворих, з яких понад 60 тисяч – діти. До лікарень потрапило близько 2700 пацієнтів з ускладненнями. Медики нагадують про симптоми грипу та COVID-19 і закликають звертатися за медичною допомогою при їх виникненні.
Нагадаємо, Сезон кліщів: що потрібно знати, щоб уберегти себе та дітей
Ростислав Шваник - pravdatutnews.com