Довгий сон: користь чи ризики для здоров’я?

Довгий сон: користь чи ризики для здоров’я?
Люди, які сплять менше 7 годин, мають на 14% вищий ризик смерті

Фото: unsplash

Сон – важлива складова нашого здоров’я. його нестача шкодить серцю та мозку.

Проте останні дослідження показують, що сон понад дев’ять годин може бути не менш шкідливим. Детальніше про це пише Medical Xpress.

Спостерігаючи за людьми протягом щонайменше одного року, вчені проаналізували як тривалість сну впливає на ризик виникнення проблем зі здоров'ям або настання смерті.

Дослідження показало, що люди, які сплять менше 7 годин, мають на 14% вищий ризик смерті, ніж ті, хто спить 7–8 годин. Сон понад 9 годин підвищує цей ризик уже на 34%. Надмірний сон також пов’язують із депресією, хронічним болем, набором ваги та порушенням обміну речовин.

Це може здатися тривожним. Але важливо пам’ятати, що ці дослідження виявили зв’язок лише між занадто довгим сном і поганим здоров’ям. Тобто не означає, що занадто довгий сон є причиною проблем зі здоров’ям або смерті, – наголошують науковці.

На тривалий сон впливають різні фактори. Люди з хронічними хворобами часто сплять більше через потребу в додатковому відпочинку, неприємні симптоми чи побічні ефекти ліків. Їм може бракувати якісного сну, тому вони довше залишаються в ліжку. Також доведено, що куріння та зайва вага пов’язані з поганою якістю сну. Тож довгий сон часто є наслідком проблем зі здоров’ям або способом життя, а не їхньою причиною.

Причини, чому одні люди сплять мало, а інші багато, ще не повністю вивчені. Вважають, що це може залежати від віку: підліткам рекомендують спати 8–10 годин, адже вони потребують більше відпочинку. Люди похилого віку часто проводять більше часу в ліжку, але за відсутності розладів сну їм потрібно стільки ж відпочинку, як і в молодості. Для більшості дорослих нормою є 7–9 годин сну.

У підсумку науковці наголошують, що важлива не лише тривалість сну, а й його якість та регулярний режим.

Нагадаємо, скільки кроків потрібно находжувати щодня, аби зменшити ризик смерті наполовину: дослідження

Максим Кольц - pravdatutnews.com

Читайте також
Вчені встановили зв'язок між харчуванням та якістю сну: сир може викликати кошмари Вчені встановили зв'язок між харчуванням та якістю сну: сир може викликати кошмари
онад 40% учасників вважали, що пізній прийом їжі або певні продукти впливають на їхній сон
Скільки кроків потрібно находжувати щодня, аби зменшити ризик смерті наполовину: дослідження Скільки кроків потрібно находжувати щодня, аби зменшити ризик смерті наполовину: дослідження
Науковці з’ясували, що для істотного зниження ризику передчасної смерті зовсім не обов’язково робити «класичні» 10 тисяч кроків щодня
Спорт може погано впливати на нічний сон — дослідження Спорт може погано впливати на нічний сон — дослідження
Негативний ефект на нічний відпочинок був найбільш вираженим, якщо тренування були тривалими або інтенсивними
Load next