Фото: Depositphotos
Російські атаки, нічні тривоги та хронічна напруга серйозно впливають на психофізичний стан українців, провокуючи головний біль, розлади шлунку, слабкість та інші симптоми.
Про це в ефірі телеканалу КИЇВ24 розповіла лікарка-неврологиня Маргарита Прохорова.
За її словами, навіть невеликі зміни в щоденному ритмі можуть суттєво знизити вплив стресу на організм. Зокрема, вона радить щодня виходити на короткі прогулянки — хоча б на 15–20 хвилин, зменшити використання ґаджетів, пити достатньо води та не пропускати прийоми їжі. Недоїдання, як зазначає фахівчиня, лише поглиблює виснаження.
Окремо лікарка звертає увагу на обмеження вживання кофеїну: попри те, що багато людей вважають каву порятунком, вона може підвищити тиск, прискорити пульс і посилити симптоми — зокрема, головний біль.
Ще одна поширена порада — прийом магнію під час стресу — теж потребує обережності. За словами Прохорової, ефективність залежить не стільки від самого магнію, скільки від форми його сполуки: наприклад, цитрат чи ліценат. Тому займатися самолікуванням небезпечно — оптимальний варіант має підбирати лікар з урахуванням індивідуальних особливостей організму: віку, хронічних хвороб, алергій тощо.
Стрес не є причиною, він дає такий поштовх, він провокує щось в нашому тілі — якісь неприємні відчуття, болі, розлади шлунку і так далі. Звертайтеся до лікаря, проговорюйте це з лікарем, і лікар, в залежності від вашої потреби, підбере медикаменти. А саме лікування — це не вихід із ситуації, - підкреслила лікарка.
Нагадаємо, тиха епідемія: як хронічний стрес впливає на тіло і мозок
Юлія Педюк - pravdatutnews.com