Вакцинація проти оперізуючого лишаю, що зазвичай застосовується для запобігання болючим висипанням, викликаним вірусом вітряної віспи у дорослих, може також зменшити ризик серцево-судинних захворювань.
Про це свідчать результати дослідження вчених із Південної Кореї, опубліковані в European Heart Journal, повідомляє CNN.
Вірус вітряної віспи після перенесеної в дитинстві вітрянки може залишатися в організмі в "сплячому" стані, а в дорослому віці спричинити оперізуючий лишай. Хвороба супроводжується болючим висипом, лихоманкою, головним болем та іншими симптомами, а найпоширенішим ускладненням є ураження нервової системи.
У дослідженні взяли участь 1,2 мільйона людей віком від 50 років. З’ясувалося, що ті, хто отримав "живу" вакцину проти лишаю, мали на 23% нижчий ризик серцевих хвороб протягом наступних восьми років. Ефект спостерігався навіть серед людей з нездоровими звичками, як-от куріння чи вживання алкоголю.
Оскільки вірус може спричинити запалення судин і утворення тромбів, вчені вважають, що запобігання хворобі допомагає знизити ризики інфарктів та інсультів. Водночас дослідники застерігають: використовувалася стара версія вакцини, яку нині рідше застосовують, а саме дослідження має обмеження — зокрема, відмінності в способі життя вакцинованих і невакцинованих людей.
Науковці наголошують: для підтвердження зв’язку між вакцинацією та здоров’ям серця потрібні додаткові дослідження.
Нагадаємо, у США зафіксовано понад 1000 випадків кору: що відомо
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com