Фото: Pexels
Будь-яка кількість обробленого м’яса — зокрема ковбас, бекону та в’ялених виробів — негативно впливає на здоров’я людини. До такого висновку дійшли науковці, які проаналізували зв’язок між харчуванням і розвитком хронічних захворювань.
Про це повідомляє CNN, посилаючись на дослідження, опубліковане в журналі Nature Medicine,.
М’ясні продукти, приготовані шляхом консервування, копчення, в’ялення або додавання хімічних консервантів, підвищують ризик виникнення раку, діабету 2-го типу та серцево-судинних хвороб.
У ході роботи вчені проаналізували понад 60 попередніх досліджень, що вивчали зв’язок між обробленим м’ясом, підсолодженими напоями та трансжирними кислотами в раціоні та ймовірністю розвитку діабету 2 типу, колоректального раку (раку товстої кишки) та ішемічної хвороби серця.
Результати свідчать, що навіть звичайне споживання цих продуктів у щоденному раціоні може суттєво підвищувати ризик серйозних захворювань. Наприклад, щоденне вживання лише одного хот-дога з обробленого м’яса на 11% підвищує ризик розвитку діабету 2 типу і на 7% — ймовірність виникнення раку товстої кишки. Водночас вживання приблизно 350 мілілітрів солодкої газованої води на день збільшує ризик діабету на 8%, а ішемічної хвороби серця — на 2%.
Це дослідження знову показало те, що для покращення здоров’я варто уникати або мінімізувати звичне споживання обробленого м’яса, підсолоджених напоїв та промислово вироблених трансжирних кислот, — зазначила керівниця відділу епідеміології харчування в Кембриджському університеті Ніта Форухі, яка не брала участі в дослідженні.
Науковці підкреслили, що ризик хвороб зростав зі збільшенням споживання цих продуктів. Ба більше, дослідження показало, що безпечної кількості обробленого м’яса не існує.
Науковець із Гарвардського університету Мін’ян Сонг визнав, що, на перший погляд, підвищення ризику може здаватися незначним. Однак, за його словами, статистичний зв’язок є послідовним і надзвичайно сильним навіть за умов низького рівня споживання.
Нагадаємо, 7 ідеальних перекусів з високим вмістом білка: поради дієтологів
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com