Ліки від діабету допомогли зменшити частоту мігрені - дослідження

Фото: Unsplash
Препарат ліраглутид, який використовують при лікуванні діабету 2 типу та ожиріння, несподівано продемонстрував ефективність у зниженні частоти стійкої до лікування мігрені. Результати невеликого клінічного дослідження показали, що за 12 тижнів терапії кількість днів з мігренню в пацієнтів зменшилася майже вдвічі – з майже 20 до близько 11 днів на місяць.
Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в Headache: The Journal of Head and Face Pain.
Це відкриття стало несподіванкою, адже раніше подібні препарати, які впливають переважно на апетит і метаболізм, не вважали здатними змінювати процеси в мозку, пов’язані з головним болем. При цьому зниження індексу маси тіла в учасників було незначним, отже, позитивний ефект не можна пояснити лише втратою ваги.
Хоча вчені поки не можуть точно сказати, чому ліраглутид діє на мігрень, існує кілька гіпотез. Одна з них — зниження внутрішньочерепного тиску та зменшення вивільнення пептиду CGRP, що викликає біль. Інша — вплив препарату на обмін глюкози, який може бути пов’язаний із виникненням мігрені.
Втім, дослідження має певні обмеження: у ньому взяли участь лише 31 особа, а контрольної групи з плацебо не було. Тож для підтвердження результатів необхідні масштабніші клінічні випробування.
Нагадаємо, горіхи пекани можуть знизити рівень "поганого" холестерину — дослідження
Юлія Педюк - pravdatutnews.com





