Українському бізнесу хочуть заборонити спекулювати на темі патріотизму та війни

Українському бізнесу хочуть заборонити спекулювати на темі патріотизму та війни

Жодної «Бучі-комбучі» та редиски «Азавсталь» – в Україні хочуть покласти край спекуляціям на крові. Йдеться про вислови та назви, що асоціюються з національним спротивом українців. І часто виробники у своїх маркетингових комунікаціях недоречно використовують трагічні воєнні події чи назви постраждалих міст.

Можна сказати, і правильно, що вони розповсюджують українські цитати і все таке, а з іншої сторони, то вони розповсюджують шкідливі речі – це неправильно.

Патріотизм не має стати одним із головних рекламних трендів, на якому заробляють, – вважають військовослужбовці.

Це просто заробіток на людях і на патріотизмі, і все, - каже Андрій, військовослужбовець.

Андрій родом із Запоріжжя, із початком повномасштабного наступу росії добровольцем вступив до лав Збройних сил України. Був у гарячих точках і гучні на товарах назви, пов’язані з обороною країни, йому, зізнається, не до вподоби.

Це ж усе робиться тільки, щоб заробити гроші. Вони ж не дитячі продукти дітям роздають – це і так зрозуміло.

Хайпувати на рекламних креативах і заголовках, аби люди звертали на них увагу, потрібно, але необхідно чітко розуміти, що є межа, – пояснює письменниця, бізнес-тренерка з продажів і блогерка Людмила Калабуха.

Не можна зараз писати «Ціна – бомба», не можна зараз писати «Ми будемо бомбити вас повідомленнями. Тому, що це не викличе позитивних емоцій в людей.

Ще з квітня минулого року жінка почала збирати та аналізувати конкретні приклади невдалих маркетингових спроб українських виробників. Ось цей, власне, один із найбільш вражаючих.

Це – текст до трусів: поки наші герої... що вони і як вони транслюють.

Натомість слід зважати, які почуття викличе в глибоко травмованих людей те, що ви транслюєте, – каже бізнес-тренерка з продажів Людмила Калабуха. Нагадаємо, її книгу «Зробіть навпаки» номінували на премію ЛЬВОВА - МІСТА ЛІТЕРАТУРИ ЮНЕСКО 2022-2023. Відтак розповідає про рекламні приклади, які діють і водночас не травмують людей.

Вони показали, як окупанти намагалися зламати магазин, де є ґрати цієї компанії. Вони їх і автоматами били, і розстрілювали, але вони ніяк не піддалися, з камер спостереження.

Другий приклад: мій друг розказав, що в ЖК в Ірпені під час окупації були вскриті абсолютно всі квартири, всі броньовані двері. Крім трьох квартир, які купували свої двері в одної компанії, - каже Людмила Калабуха, письменниця, бізнес-тренерка з продажів.

Тож зараз в Україні популяризується тренд на екологічність і максимально чесну комунікацію зі споживачем.

У своєму контенті, у своїх рекламних зверненнях розказати, чому ми, чому з нами, дати відповіді на заперечення клієнтів, що ми дотримуємося всіх термінів, що відновдені логістичні ланцюги, що ми виконуємо в повному обсязі, не дивлячись навіть на блекаути всі зобов’язання перед клаєнтами – ось це зараз продає, - розповідає Людмила Калабуха.

А щоб припинити нешанобливе ставлення представників бізнесу, у Верховній Раді з'явився законопроєкт, яким хочуть заборонити використовувати будь-які назви, пов'язані зі здійсненням заходів з національної безпеки й оборони.

Злата Новосельська pravdatutnews.com

Читайте також
На Львівщині судитимуть організаторів грального закладу
Про це повідомляють у поліції Львівської області. Відомо, що двоє жителів Мостиського району віком 37 та 45 років відкрили гральний «салон».Там відвідувачі могли грати азартні ігри на гроші.
Засідання обласної ради: у Львові медики вийшли на акцію протесту (відео) Засідання обласної ради: у Львові медики вийшли на акцію протесту (відео)
Десятки працівників екстреної медицини Львівщини пікетували під Львівською обласною адміністрацією. Зокрема медики мітингували проти скасування конкурсу на посаду керівника цієї служби.
Львів затопило! За півтори години випала 4-денна норма опадів Львів затопило! За півтори години випала 4-денна норма опадів
4-денна норма опадів за півтори години випала у Львові. Зірвало 9 люків, які не витримували навантаження від води
Loading...
Load next