Які зміни відбулись за 2020 рік в українській медицині?

Які зміни відбулись за 2020 рік в українській медицині?
Переломний момент розпочався з медичної реформи, яка стартувала ще у 2017. З того часу наша медицина змінилась. Запрацювали онлайн-аптеки. Живі черги стали електронними.

Переломний момент розпочався з медичної реформи, яка стартувала ще у 2017. З того часу наша медицина змінилась. Запрацювали онлайн-аптеки. Живі черги стали електронними. Громадяни обрали для себе сімейних лікарів, без прив’язки до місця приписки.

1 квітня розпочався другий етап медичної реформи, який торкнувся наступної ланки медицини, а саме вузьких спеціалістів, багатопрофільних лікарень та диспансерів.

Комунальні медзаклади уклали договір з Національною службою здоров’я України та перейшли на нову модель фінансування, тобто гроші почали надходити одразу до керівників лікувальних установ. А оплата відбувається лише за пролікований випадок, а не за медичною субвенцію.

Туберкульозні диспансери реорганізували, що призвело до звільнення лікарів.

Те ж сталось і з ланкою психіатрії. Через брак коштів затягувались виплати зарплат медикам. Це спровокувало невдоволення, численні мітинги та протести медичних працівників.

Також відбулись і позитивні зміни. Запрацювала програма медичних гарантій, за якою гроші пішли за пацієнтом, створили перелік медичних послуг, які держава гарантує безкоштовно. Окрім сімейного лікаря громадяни змогли отримати спеціалізовану амбулаторну, стаціонарну, екстрену та паліативну допомогу, а також реабілітацію. Безоплатними стали й пологи.

Нових амбулаторій у містах України за цей час теж побільшало.

Наступний рік буде першим, який українська медицина проживе у повністю новій системі. Адже запуск вже відбувся, тепер залишилось очікувати позитивні результати.

https://www.youtube.com/watch?v=RiJoiQzOJMk

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
Львівська мерія закликає львів'ян дотримуватись карантинних обмежень
Враховуючи ситуацію з поширенням COVID-19 у Львові, міська рада звертається до містян, установ, а також закладів, що працюють в умовах карантину, з проханням неухильно дотримуватись усіх норм.
Профілактика та лікування жіночого здоров’я: чому небезпечно відкладати візит до лікаря? (відео) Профілактика та лікування жіночого здоров’я: чому небезпечно відкладати візит до лікаря? (відео)
Багато небезпечних гінекологічних захворювань на ранніх стадіях проходять безсимптомно. Тому, вчасна діагностика рятує життя.
Дієтологи назвали 6 сирів, які найкраще підходять людям із діабетом Дієтологи назвали 6 сирів, які найкраще підходять людям із діабетом
Сир може бути не тільки смачним, а й доречним продуктом у меню людей з діабетом
Loading...
Load next