Львівські медики розповіли про користь і шкоду цитрусових

Львівські медики розповіли про користь і шкоду цитрусових
Багато хто погодиться, що мандарини в зимовий період, як наркотик. Одна за одною їсти їх можна кілограмами. Але недаремно кажуть, що забагато – то не здорово.

Багато хто погодиться, що мандарини в зимовий період, як наркотик. Одна за одною їсти їх можна кілограмами. Але недаремно кажуть, що забагато – то не здорово. Тому любителям цитрусових радять ними не захоплюватись, бо окрім насичення вітамінами, вони можуть принести й шкоду.

Не рекомендується зловживати ними при:

  • хронічному панкреатиті;
  • проблемах із жовчним міхуром;
  • гастроезофагеальній рефлексній хворобі;
  • гастриті.

Як розповіла у коментарі ПравдаТУТ Львів лікарка-гастроентеролог Львівської обласної клінічної лікарні Олена Ходосевич, також такі фрукти категорично забороняються людям, в яких післяопераційній період, тому що можуть виникнути ускладнення, наприклад, кишкову непрохідність.

Не можуть дозволити собі насолодитись цитрусовими й ті, хто має на них алергію. А щоб в майбутньому вона не проявилась у дитини, то лікарі рекомендують не переїдати їх у період вагітності.

Зазначимо, медики не рекомендують брати мандарини з грубою шкірою.

Якщо вживати цитрусові в достатній кількості, то ніяких негативних наслідків не буде. Але, обираючи між мандаринами, апельсинами та грейпфрутами, то перевагу краще надавати останньому варіанту, адже він не дуже калорійний - 38 кілокалорій на 100 г.

Як вже відомо, у цитрусових міститься найбільше вітаміну С. І щоб заповнити денну дозу для організму, достатньо з’їсти всього лиш 1 середній апельсин.

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
Карантин в Україні продовжили до 30 червня Карантин в Україні продовжили до 30 червня
Прем'єр-міністр, Денис Шмигаль, повідомив, що карантин в Україні продовжать до кінця червня. Зокрема він також закликав українців на Великдень залишатись вдома.
Підтверджено. Штам "Омікрон" поширюється швидше і заражає вакцинованих, - ВООЗ Підтверджено. Штам "Омікрон" поширюється швидше і заражає вакцинованих, - ВООЗ
У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) заявили про наявні підтвердження того, що штам "Омікрон" розповсюджується швидше за його інші варіанти.
Loading...
Load next