Львівські фахівці розповіли що робити, якщо дерево розтрощило авто

Львівські фахівці розповіли що робити, якщо дерево розтрощило авто
У понеділок, 7 грудня близько 5 години ранку від звуку сигналізації прокинулися мешканці будинку на вул. Стуса, 14.

У понеділок, 7 грудня близько 5 години ранку від звуку сигналізації прокинулися мешканці будинку на вул. Стуса, 14. Як з’ясувалося, від сильного вітру зламалося дерево у парку «Залізна вода» та потрощило 2 припарковані машини, передає ПравдаТУТ Львів.

Чоловік каже: про аварійну ситуацію з деревами у парку неподалік їхнього будинку вже давно писали на Гарячу лінію міста, тож комунальники обіцяли зрізати їх. В ЛКП «Зелений Львів» підтверджують, що на звернення мешканців справді обстежували тутешні зелені насадження.

Проте, лише одне із них було визнане аварійним. Дерево, яке розкололося, воно не було аварійним, на нього був тільки припис - "зняти сухі гілки".

Та попри те, що дерево було здоровим, власники автомобілів все одно можуть розраховувати на відшкодування за потрощені машини.

"Відповідно до процедури власники мають пройти відповідну експертизу цих автомобілів і звернутися до суду. Якщо буде рішення суду провести компенсації, тоді підприємство буде його виконувати", - пояснив директор ЛКП «Зелений Львів» Володимир Данилюк.

Відшкодування матеріальних збитків може вартувати дорого, кажуть фахівці. Щобільше, вартість ремонту понівеченого Мерседесу найімовірніше перевищить його ринкову ціну.

"Наприклад, верхню бляху ще можна було б відреставрувати, а ось до внутрішнього підсилювача нереально дістатися, бо він захований всередині", - каже автомайстер Іван Манюк.

Окрім заміни даху, додає він, тут іще чимало роботи. А необхідні деталі до цієї автівки знайти не так просто. Зі слів юристів, домогтися відшкодування цілком реально. Головне одразу після інциденту викликати поліцію та усе зафіксувати.

"Другим етапом є визначення відповідача у такій категорії справ, оскільки важливо хто саме відповідає за ті дерева. Важливо визначити балансоутримувача. Зазвичай це КП, якщо ж воно не визначене, тоді відповідачем буде міська рада. Варто зробити експертизу і визначити ринкову вартість автомобіля, до настання цієї події", - пояснила спеціалістка Марія Романюк.

Також необхідні дані метеорологів про погодні умови на момент події. Тоді вірогідність виграшу в суді дуже велика, каже юристка. Та це якщо судитеся з комунальниками чи місцевою владою. Тоді як страхові компанії можуть компенсувати такі ушкодження лише за наявності прописаних пунктів договору. 

Кореспондентка ПравдаТУТ Львів звернулась до однієї зі страхових компаній, де це підтвердили.

"Якщо говорити про ризик ушкодження в наслідок стихійного лиха, то це покривається договором КАСКО. По даному випадку буде також доцільним пригадати найбільш популярний вид страхування – автоцивілка. За таким договором страховим випадком вважається лише ДТП, автоцивілка покриває лише відповідальність перед третіми особами", - зазначила директорка філії страхової компанії Аліна Бойчук.

Відтак, звичайна страховка у таких випадкам аж нічим не допоможе.

https://www.youtube.com/watch?v=Pqca2cp9z_w

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
Окупанти створюють штучні черги в ЦНАПи та блокують український мобільних зв’язок Окупанти створюють штучні черги в ЦНАПи та блокують український мобільних зв’язок
Громадян, які не погодились стояти у чергах за примусовим отриманням паспортів рф, відправляють на громадські роботи.
Loading...
Load next