Як львів'яни можуть допомогти передчасно народженим діткам?

Як львів'яни можуть допомогти передчасно народженим діткам?
«Кров для крихіток» - благодійну акцію під такою назвою розпочала родина Христини та Іллі. 5 років тому на 33 тижні вагітності у них народилася донька.

«Кров для крихіток» - благодійну акцію під такою назвою розпочала родина Христини та Іллі. 5 років тому на 33 тижні вагітності у них народилася донька. Тоді батьки зіштовхнулися з проблемами, які стосуються передчасно народжених діток. Найсерйозніша з них – термінова потреба донорської крові.

Основна акція тривала 26 та 27 листопада. Цьогоріч долучилося понад 20 людей, та охочих допомогти «поспішайкам» було значно більше.

"Дуже багато жінок хотіли допомогти, але на той момент у центрі служби крові не було маленьких тар для крові. Дівчата були дуже худенькі, тому не підходили на повноцінну здачу крові на повний об’єм. І ось нещодавно нам повідомили, що такі тари з’явилися", - розповіла Христина Гунчак, організаторка акції «Кров для крихіток».

Щорічно у відділення інтенсивної терапії потрапляє близько 500 передчасно народжених діток. Легких пацієнтів у цьому відділенні не буває, кажуть медики. Тож усі вони потребують тривалого лікування та лікарського нагляду.

Після здачі крові, відбувається технологічний процес переробки. Із однієї дози отримують кілька компонентів і в залежності від потреби тієї чи іншої дитини, переливають їй готовий препарат крові.

"Еритроцитарна маса зберігається 35 днів, плазма – це інший компонент, який ми отримуємо, може зберігатися в замороженому стані більше як 6 місяців. Тромбоцити або ж тромбоконцентрат, що ми готуємо, зберігаються 5 днів", - пояснив завідувач донорського відділення Львівського обласного центру служби крові Ігор Горбаль.

Та перед тим, як стати донором, охочим слід уважно ознайомитися з протипоказами. Оскільки для цієї справи їх є чимало:

  • перенесені інфекційні хвороби (ВІЛ-інфекція, гепатит В, гепатит С, сифіліс);
  • серцево-судинні захворювання;
  • онкологічні хвороби;
  • видалення в особи будь-якого органу.

Хоч акція і завершилася, організатори закликають не забувати про тих, хто так до нас поспішав, та здавати кров упродовж усього року. Зробити це можна щодня у Львівському обласному центрі служби крові.

https://www.youtube.com/watch?v=Uik8SI3XWYE

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
Київ лідирує серед інфікованих на COVID: в Україні за добу виявили 1 122 нових випадки Київ лідирує серед інфікованих на COVID: в Україні за добу виявили 1 122 нових випадки
За добу 10 серпня 2021 року в Україні зафіксовано 1 122 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 54, медпрацівників – 31).
Львівські медики розповіли про користь і шкоду цитрусових
Багато хто погодиться, що мандарини в зимовий період, як наркотик. Одна за одною їсти їх можна кілограмами. Але недаремно кажуть, що забагато – то не здорово.
Loading...
Load next