Під Львовом відкрили «Музей Загиблих літаків»

Під Львовом відкрили «Музей Загиблих літаків»
Десятки уламків, які на перший погляд пересічній людині нічого про себе не скажуть.

Десятки уламків, які на перший погляд пересічній людині нічого про себе не скажуть. Та от є кілька десятків однодумців, яких об’єднує одне захоплення - пошуки загиблих «залізних птахів» часів Другої світової війни. Серед них і Андрій, як сам себе називає – «хранитель музею».

"Тут представлені деталі з 14 літаків, але загалом за всю історію ми знайшли понад 35 штук. Просто всі одночасно не покажеш, ну і зрештою, то тільки спеціалістам буде цікаво. Старалися ми зробити експозицію так, щоб вона була пізнавальною і фахівцям, і простим людям", - зазначив голова ГО «Пошук літаків в Україні» Андрій Риштун.

Відтак, тут цілком безкоштовно можна побачити уламки радянських та німецьких літаків, які були знайдені на теренах західної України, додає чоловік. Навіть за бажанням, охоче готовий розповісти про них більше. У пошуках же допомагають місцеві мешканці.

"Наприклад, в себе на городі знайшов кусок алюмінію, який схожий на літак. Або мені бабуся казала, що от в тому місці колись впав, і там ще люди навіть загинули. Ми приїжджаємо, перевіряємо. Дуже часто це буває правдою! Є випадки, коли ми натрапляємо на них випадково: йдеш просто полем, шукаєш металошукачем і раптом щось лежить", - розповідає він.

Саме так серед експонатів музею з'явився і цей двигун, каже чоловік.

"Через погані погодні умови літак просто впав на гору Хом'як біля Мислівки. Було помітно, що двигун практично не деформований. І місцеві жителі вирішили нам просто його подарувати", - додав фахівець.

2 роки пошуків, цікавої та водночас складної роботи, й ось музей офіційно відчинив свої двері для відвідувачів. Одним із найскладніших етапів все ж є ідентифікація уламків, адже необхідно з'ясувати, якій країні належав літак, яка саме це модель, що можливо зробити лише за характерними деталями, пояснює Андрій Риштун.

"Потрібно там 2-5 виїздів, поки назбирається достатньо уламків, щоб сказати, наприклад, що це Юнкерс-88 чи СБ-2, швидкісний бомбардувальник. Деколи буває, що щастить одразу", - каже він.

А от зустрічає музей своїх відвідувачів таким ексклюзивним експонатом, який символічно створили з уламків 12 різних літаків часів Другої світової війни.

https://www.youtube.com/watch?v=EhuMTL3QJpo&feature=youtu.be&fbclid=IwAR...

Нагадаємо, що у Львові представили найбільшу колекцію номерних знаків в Україні. Відзначення 2 річниці існування «ретро гаражу» у Львові розпочали з того, що відвідувачам показали 2 спортивні перегонові автівки, що свого часу займали призові місця на перегонах за кордоном...

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
Італія відкриває свої кордони для українських туристів Італія відкриває свої кордони для українських туристів
Італія з 31 липня відкриває свої кордони для українських громадян, однак з умовою перебування на самоізоляції протягом п'яти днів після прибуття у країну.
"Кидали каміння, металеві труби, петарди": прикордонники Польщі заявили, що мігранти вкотре намагалися штурмувати кордон "Кидали каміння, металеві труби, петарди": прикордонники Польщі заявили, що мігранти вкотре намагалися штурмувати кордон
Раніше глава уряду Польщі заявив про зменшення напливу мігрантів до Білорусі внаслідок скоординованого дипломатичного наступу Варшави.
Коли почне працювати ковзанка на площі Ринок у Львові?
Дозвіл на її облаштування діятиме з 20 листопада 2020 по 10 березня 2021 року.
Loading...
Load next