У Львові гроші «старого» зразка можна віддати благодійному фонду «Запорука»

У Львові гроші «старого» зразка можна віддати благодійному фонду «Запорука»
Виходять з обігу та перестають бути платіжним засобом - дріб’язок, номіналом 25 копійок та одна й дві гривні старого зразка з 1 жовтня не прийматимуть в магазинах.

Виходять з обігу та перестають бути платіжним засобом - дріб’язок, номіналом 25 копійок та одна й дві гривні старого зразка з 1 жовтня не прийматимуть в магазинах. Натомість ці копійчини й банкноти у вас радо приймуть у касах банків.

Речниця «ПриватБанку» у Львівській області Докія Кузьменко заявила: "Обміняти монети, номіналом 25 копійок та старі банкноти, уведені в обіг до 2003 року. На монети та банкноти інших номіналів нових зразків ви можете без обмежень та безкоштовно в усіх український банках уподовж одного року".

Ще наступні 3 роки ці гроші можна буде здати у державні банки. У Нацбанку переконані, що у такий спосіб зможуть навести лад у готівковому обігу і привести його до міжнародних стандартів. Додають: така новація не говорить про інфляцію, адже вилучення з обігу 25 копійок лише спростить готівкові розрахунки. До речі, дійсними залишаються 10 копійок.  А на зміну паперовим гривням старого зразка прийдуть обігові копійки.

"Всі процеси інфляційні відбулися раніше, це як підбивання підсумків і бажання оптимізувати банкнотно-монетний ряд, який є в обігу і привести до єдиного знаменника. Технічно, це краще, бо буде менше зайвих зразків", - пояснив економіст Віктор Гальчинський.

Щоб навести лад у гаманці, гроші «старого» зразка не обов’язково нести у банк – їх можна віддати на добрі справи. Кожній копійці неабияк радіють представники благодійного фонду «Запорука». Кажуть: люди настільки захопилися, що приносять їм до офісу увесь дріб’язок, який мають вдома.

Представниця фонду Мар’яна Нич розповіла: "Фізично ми не в змозі їздити та збирати ці монетки, тому дуже просимо, щоб люди могли до нас завітати на Івана Франка, 15".

Усі зібрані сріблясті планують щомісяця віддавати в банк та перераховувати кошти на рахунок фонду, бо ж потреб мають чимало.

"Наприклад, зараз у відділенні гематології вони необхідні на витратні матеріали, а саме на голки на пункції, щоб перевірити стан захворювання; катетери", - додала вона.

Додамо, що зараз в обігу залишилося не так вже і багато грошей старого зразка, трохи більше відсотку. Деякі з них з часом набудуть своєї цінності, ставши частиною приватних колекцій. Тим часом усі здані гроші у банку планують віддати на перероблення та виготовлення нових сріблястих. Ще 40 тонн монет, виведених з обігу, Нацбанк виставив на онлайн-аукціон. Таку велику кількість копійчаного брухту можна придбати від 135 тисяч гривень.

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Loading...
Load next