У Львові у парку «Знесіння» організували історичний квест для дітей-сиріт та напівсиріт

У Львові у парку «Знесіння» організували історичний квест для дітей-сиріт та напівсиріт
Для того, щоб тисячолітня історія рідного краю видалась зрозумілішою, вдалися до забав. На різних ділянках на школярів чекали цікавинки та випробовування.

Для того, щоб тисячолітня історія рідного краю видалась зрозумілішою, вдалися до забав. На різних ділянках на школярів чекали цікавинки та випробовування. Ось тут перед очима дітвори завирував запеклий поєдинок лицарів.

Далі учасники квесту  і на собі змогли приміряти давні обладунки. Зізнаються: таке вбрання – не з легких. Додамо, що кожен з етапів квесту був так чи інакше пов’язаний із цією територією.

"Середньовічний табір базувався приблизно там, де, свого часу, військові короля Данила, а потім королівства руського тримали оборону та охорону торговельних шляхів на підходах до Львова", - пояснює заступник директора регіонального ландшафтного парку «Знесіння» Володимир Лазор.

Встигли діти опанувати і зброю всіх часів. На одній ділянці квесту стріляли з лука, на іншій – слухали розповіді від учасників російсько-української війни, вчилися складати автомати та аптечку.

Розповіді безпосередніх учасників бойових дій на Сході України дітвора слухала із неабияким зацікавленням, ще з більшим ентузіазмом пробувала брати до рук зброю.

"Йде нелегка війна і мене завжди питали, чого я, старий, туди поїхав, тож я завжди відповідав, щоб наші діти могли вирости й нас замінити, зрозуміти повністю, що там робиться. Цього зробити навіть дорослі не можуть, але їм цікаво подивитися чим бійці займаються, у що одягнені, яке в них спорядження", - розповів учасник бойових дій на Сході країни Олег Крупа.

Перші спроби пострілу вразив й Іринку.

Вона каже: "У мене залишився патрон, з якого я стріляла. Це було дуже страшно, коли ти тримаєш і боїшся не стрельнути в пам’ятник або ще щось таке, але мені дуже сподобалось".

На запитання, чи любить дівчина вивчати історію у школі, чуємо моментальну відповідь – НІ. Натомість, такий теоретично-розважальний квест просто неба припав до душі школярці.

Насичений та емоційний день завершили частуванням також звичною для українського війська стравою, кулешем. Щоб організувати дійство, ініціатори квесту виграли конкурс від департаменту соціального захисту, знайшли спонсорів та однодумців, які допомогли організувати незабутній інтерактив для дітей. І все це для того, щоб прищепити малечі любов до історії рідного краю.

Керівниця «Благодійного фонду Уляни Кузик» розповіла: "Ми хочемо зацікавити їх зацікавити, щоб вони в ігровому форматі відчули всю історію і їм було цікаво. От зараз бачу, що всі у такому захваті, багато хто чогось не знав, і, я думаю, що вони навіть поділяться в школі з викладачами й друзями про цей захід".

"Зараз на локаціях діти зрозуміли, що середньовічний лицар – це не 70 кг обладунків, він так само вдягнутий по вазі, як і сучасний воїн; що меч не важить 30 кг, а 1,5 кг; що воїн УГА, який ймовірно загинув тут 102 роки тому", - додав Володимир Лазор.

Загалом легенди рідного краю, польовий побут середньовіччя та  сучасного війська цими вихідними пізнала 21 дитина.

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
На Херсонщині тривають планові тренування підрозділів ЗСУ (відео) На Херсонщині тривають планові тренування підрозділів ЗСУ (відео)
Постійні тренування обумовлені наявністю в регіоні критичних об'єктів інфраструктури, на які може посягати ворог.
Скасувати військовозобов'язання чоловіків: відповідна петиція з'явилась на сайті Президента України Скасувати військовозобов'язання чоловіків: відповідна петиція з'явилась на сайті Президента України
Скасувати в Україні сегрегацію за статевою ознакою у питанні призову на військову службу.
Берці на підборах: парадні черевики військовослужбовиць України змінили після хвилі критики (відео) Берці на підборах: парадні черевики військовослужбовиць України змінили після хвилі критики (відео)
Висота підбору туфель, у яких донедавна вчилися марширувати курсантки, складає 5,5 см. Однак, тепер підбори на нових черевиках вже ж таки залишаться, але стануть нижчими.
Loading...
Load next