Інфраструктурна криза: громадський аудит житлової галузі
Архітектурний вигляд Львова набуває нового забарвлення. На зміну історичним будівлям приходять сучасні багатоповерхівки. Але за гарною картинкою фасадів часто ховається відсутність належної інфраструктури, - вважають львів’яни.
«Район хороший, але шкіл і садочків поряд нема. Тут у цьому районі вроді обіцяли щось таке дитяче побудувати, але поки що нема», - нарікає місцева мешканка Ганна.
Інша львів’янка Айгуль додає: «Шкіл не знаю, бо дитина ще маленька, що мені ще тут не подобається, що тут проблема з парковкою. Бачте, тут не можна паркуватися, тут все стоїть вже, ну і з дитиною дуже важко їздити, десь переходити, бо то не зручно».
«Фактично тут школи як такої немає, аж там он дальше на Княгині Ольги, 31 школа, це новий мікрорайон і садочків тут практично немає, а дітей тут багато», - зазначає місцева мешканка Оксана.
31-ша школа, до якої й найближче йти від цих будинків, як бачимо, не така вже сучасна, як новенькі багатоповерхівки. Забудовники таких нюансів не враховують, а майбутнім сім’ям це потім створює незручності. Напередодні завершення каденції Андрія Садового на посту мера міста, «Батьківщина Львова» вирішила провести громадський аудит, щоб зрозуміти, у якому стані політик залишає господарку. Нині оцінюємо ситуацію з інфраструктурою у Франківському районі.
Очільниця Львівського міського осередку ВО «Батьківщина»Наталія Тимчій наголошує: «По нормах ДБН, в Україні на 1 гектар має мешкати 450 людей. Львів за щільністю населення входить у топ найбільших щільних забудов, у нього вона фактично перевищена у 10 разів, у нас на 1 га – 4500».
Відсутність садочків, шкіл чи дитячих гуртків – чи не найпоширеніша проблема львівських забудовників, - каже Наталія Тимчій.
«Як ви бачите, в нас кругом будинки, от один майданчик спортивний в цьому комплексі, інших альтернатив для дітей, які мешкають тут - немає. Треба їхати ще одну зупинку або дві, щоб потрапити в зелені насадження «Горіховий гай», - Наталія Тимчій, очільниця Львівського міського осередку ВО «Батьківщина».
Та як виявилося, ситуація на Княгині Ольги ще не настільки критична у порівнянні із житловим комплексом на вулиці Янева.
Очільниця Львівського міського осередку ВО «Батьківщина» Наталія Тимчій розповідає: «Там будівля просто нависає над церквою, будинок дуже щільно приставлений до будинку, поки що я не бачу ні майданчика спортивного, ні дитячого, ми бачили на вході кілька гойдалок».
Наступні черги будівництва тут ще в процесі зведення, відтак на комфорт місцевим доведеться очікувати ще довше.
«Люди, які заїдуть сюди за рік-два зіштовхуться знову-таки із відсутністю інфраструктури для їхніх дітей і для їхніх батьків, тому що для літніх людей тут також нема можливості відпочивати, для дітей нема наближеної школи і дитячі садки не є в доступності, пів кілометра, так як передбачають норми», - Наталія Тимчій, очільниця Львівського міського осередку ВО «Батьківщина».
Вирушаємо на третю локацію. Тут також із вікон помітно лише помешкання сусідів. Найближча школа до цих будинків – 48. Мешканці до кінця ще не заселилися у новеньких квартирах, а навчальний заклад вже переповнений.
Очільниця Львівського міського осередку ВО «Батьківщина» Наталія Тимчій наголошує: «Це територія колишнього автобусного заводу і ви бачите те, що вона дуже щільно забудовується і ми не бачимо тут ні офісних центрів, ні промислових приміщень, де б могли бути коворкінги чи кластери ІТ розвиватися, ми просто бачимо помешкання».
Львів повністю поглинає інфраструктурна криза і Львівська «Батьківщина» вже напрацьовує план виходу із неї.
«Ми скерували запити у міську раду на наявність збудованих помешкань і на наявність квадратних метрів, які були здані в експлуатацію і інфраструктурних об’єктів, які забезпечуються і ми вже бачимо, що наприклад у 2019 році Львів здав в експлуатацію 89 багатоквартирних будинків, притому не було збудовано жодної школи, жодного садка і жодного стадіону», - аргументує Наталія Тимчій, очільниця Львівського міського осередку ВО «Батьківщина».
За кількістю зведених багатоквартирних об’єктів Львів посідає третє місце після столиці та київської області. Стратегію, як покращити цю статистику і зробити рідне місто комфортним «Батьківщина Львова» планує презентувати вже восени.
Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.