В який водоймах краще не купатися та чим це може бути небезпечно?

В який водоймах краще не купатися та чим це може бути небезпечно?
Перш ніж обирати місце для купання, потрібно пам’ятати, що в озерах, територію яких не доглядають, де є багато чагарників, висока трава чи опале листя, можуть розмножуватись різноманітні інфекції.Лі

Перш ніж обирати місце для купання, потрібно пам’ятати, що в озерах, територію яких не доглядають, де є багато чагарників, висока трава чи опале листя, можуть розмножуватись різноманітні інфекції.

Лікарка-гастроентеролог Львівської обласної клінічної лікарні Олена Ходосевич зазначає: "Дуже багато різноманітних глистяних інвазій, вірусних захворювань і захворювань викликаних найпростішими мікроорганізмами. Їх є величезна кількість. Їх всіх навіть не перерахувати".

Заступник директора Львівського обласного лабораторного центру Олег Когут додає: "В першу чергу - це кишкові інфекції. З них можна назвати такі відомі як сальмонельоз та дизентерія. Можливо, менш відомі як ешерихіоз, а також може розповсюджуватися холера, яка може бути завезена в наші регіони".

Часом після купання у водоймах можна відчути навіть симптоми отруєння.

Олена Ходосевич розповідає:"Можуть бути різноманітні кишкові ентеровірусні інфекції, які проявляються як отруєння. Насправді, це не отруєння на доброякісні продукти, а вірусне зараження специфічними ентеровірусами, які проявляються болями в животі, блюванням, поносом і підвищення температури".

Живуть у воді інфекції, які є дуже небезпечними. Наприклад, таке захворювання як лептоспіроз, при невчасному зверненні може призвести до смерті. До слова, в Україні кожного року фіксують випадки цієї недуги.

"В нас були в попередні роки в деяких відкритих водоймах та відпочинкових зонах виявлені лептоспіри і ми давали низку рекомендацій з приводу цієї ситуації", – зазначає Олег Когут.  

Та не всі водойми перевіряють. Тому, якщо ви після купання відчуєте грипоподібні ознаки і болі в м'язах, негайно зверніться до лікаря. Додамо також, що симптоми різних інфекцій можуть проявлятись і на шкірі.

Олена Ходосевич розповідає: "Циркарія викликає свербіж плавця або водний свербіж. Людина покупалася у водоймі і в неї починається свербіж. Його викликають маленькі глисти циркарії, які занурюються в шкіру і людина думає, що в неї алергічні прояви на щось".

І це ще далеко не все, що може проявитись після купання у ставках та озерах. Щоб зменшити ризики зараження інфекціями варто обирати протічні водойми. А якщо на шкірі є порізи чи рани, то у воду краще взагалі не лізти.

Авторка: Ірина Цвігун

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
Кому заборонено проходити вакцинацію. МОЗ опублікувало перелік протипоказань Кому заборонено проходити вакцинацію. МОЗ опублікувало перелік протипоказань
Міністерство охорони здоров’я затвердило та оприлюднило перелік медичних протипоказань та застережень для вакцинації від COVID-19.
Велика Британія неочікувано ввела карантин
Тим часом Велика Британія без попередження ввела обов'язковий двотижневий карантин для всіх авіапасажирів, які прибувають з Іспанії.
Loading...
Load next