Історичних деталей на 500 кг: мешканець Львівщини ініціює створення музею збитих літаків Другої Світової війни

Історичних деталей на 500 кг: мешканець Львівщини ініціює створення музею збитих літаків Другої Світової війни
Поршні від двигунів, металеві каркаси та безліч інших на перший погляд застарілих  і непотрібних залізяк  - усе це Андрій Риштун разом із однодумцями спершу вишукують в горах, а потім знос

Поршні від двигунів, металеві каркаси та безліч інших на перший погляд застарілих  і непотрібних залізяк  - усе це Андрій Риштун разом із однодумцями спершу вишукують в горах, а потім зносять додому. Таких деталей чоловік зібрав більше, ніж з десяти літаків часів Другої Світової.

Дослідник Андрій Риштун детально розповідає нам про кожен із своїх експонатів: «Є деталі, от припустимо, кисневий балон, на ньому чітко написана дата останньої поїздки 42-й рік, от вона є, відповідно літок впав десь за рік після того, бо якби його повіряли у 44-му, то можна сказати. Це є деталь парашутної системи, воно було отак на грудях, сюда кріпиться чотири ремні, коли ти хочеш зняти парашутну систему ти її так крутиш і ремні відщолкуються».

Дослідник розповідає: подібних експонатів у Карпатах багато, часом з пошуковими роботами допомагають місцеві, а інколи самим таланить натрапити на історичну знахідку.

«Як такої вони цінності не несуть, але вони для нас дорогі як пам’ять, кожна деталька пов’язана із конкретним літаком, конкретним походом, з конкретним місцем, на деяких місцях ми навіть встановлюємо пам’ятні знаки, якщо ми знаємо,хто там загинув», - Андрій Риштун, дослідник.

Рештки від сталевих птахів чоловік зберігає не лише в будинку, а й на вулиці. Одразу на подвір’ї дослідника можна побачити два збережених двигуни.

«Таких двигунів було три, але один місцевий здали на металобрухт, ми врятували два і привезли сюди, якщо глянути на сам двигун, то ми бачимо, що тут в турках гвинта крутилися і тут був сам пропелер, який тягнув літак вперед, а це все є поршні, з циліндрами, можна бачити, як воно виглядало», - Андрій Риштун, дослідник. Є і на задньому подвір’ї чимало цікавинок, які б припали до душі авіазнавцю.

«Це є мішки з деталями, в кожному мішечку є підпис, щоб часом не забути, де «Юнкес» і так дальше, відповідно, якщо так глянути, то видно елемент вихлопної труби, така велика гарна деталь, це все в хаті тримати не будеш, є від генератора катушечка, таких деталей є дуже багато, з алюмінію, блок генератора, бензонасос, підшипники, чого тут тільки нема», - Андрій Риштун, дослідник.

Андрій Риштун разом із командою вирушають у такі пошукові походи не з комерційною метою, в пріоритетах у них – з’ясувати нові деталі зі сторінок історії. Загалом вдалося зібрати близько п’ятиста кілограмів металу. Усе ця приватна колекція незабаром стане музейними експонатами. Для майбутнього музею чоловік вже навіть виділив ділянку, поряд з подвір’ям, а також замовив спеціальний купол, де все це і розмістить.

Дослідник Андрій Риштун зазначає: «В мене не стоїть задача зробити ще один музей у Львові, на якому я буду водити туристів і заробляти гроші, вхід буде безкоштовним, це я роблю виключно для душі, для себе, бо мені цим цікаво займатися».
 
Запрацює для відвідувачів такий музей із приватної колекції авіаційних деталей до кінця року.

https://www.youtube.com/watch?v=PM0pjrpsuKU&t=3s

Авторка: Валерія Паненко

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
Мера Броварів судитимуть через користування дружиною елітним авто Мера Броварів судитимуть через користування дружиною елітним авто
Сьогодні, 14 січня, Броварський міськрайонний суд розгляне справу міського голови Броварів Ігоря Сапожка
Loading...