Глава УГКЦ у Парижі подарував Макрону уламок дрона, збитого над Патріаршим собором: про що говорили на зустрічі
![Глава УГКЦ у Парижі подарував Макрону уламок дрона, збитого над Патріаршим собором: про що говорили на зустрічі](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/news/2024/10/29/0e01854c8508e272.jpg)
Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 28 жовтня, у перший день офіційного візиту до Франції, зустрівся з президентом країни Емманюелем Макроном.
Про це повідомила пресслужба УГКЦ.
Зустріч відбулася в Єлисейському палаці і тривала понад 45 хвилин. Під час бесіди Блаженніший Святослав висловив вдячність за підтримку України, а Емманюель Макрон запевнив у повній підтримці України й надалі.
Глава УГКЦ також відзначив, що Франція першою підтримала мирну ініціативу президента Володимира Зеленського та залишається на боці України в її прагненні до європейського майбутнього.
Блаженніший Святослав також відзначив активність Франції в реабілітації дітей, які були викрадені Росією і пізніше повернені в Україну. За підтримки Франції в Україні відкриються два реабілітаційні центри для дітей, яких повернули в Україну після вивезення до РФ.
Сторони також обговорили перспективи співпраці структур УГКЦ та французького уряду в гуманітарній сфері.
На завершення Блаженніший Святослав вручив Макрону символічний подарунок — уламок російського дрона, збитого над Патріаршим собором у Києві, та Послання Синоду УГКЦ про війну та справедливий мир.
Нагадаємо, Норвегія виділила новий пакет допомоги для України на 500 млн євро
Андрій Самойленко - pravdatutnews.com
![Зеленський оцінив перспективи повернення окупованих територій](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2025/02/10/3.jpg)
![Ізраїль наніс чисельних ударів по Сирії, включно зі столицею Дамаском](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2024/12/10/ap18104517414316-1-640x400.jpg)