У Грузії розпочалися президентські вибори: протести біля парламенту

У Грузії розпочалися президентські вибори: протести біля парламенту
У Грузії 14 грудня стартували вибори президента, які вперше в історії країни проводить виборча колегія

У суботу, 14 грудня, в Грузії розпочався процес обрання нового президента, проте ці вибори викликають суперечки. Легітимність виборів не визнають чинна президентка Саломе Зурабішвілі та представники опозиції. Вранці біля парламенту в Тбілісі почалася акція протесту.

Про це повідомляють видання "Ехо Кавказу" та SOVA.

Цього разу президента обирає не народ, а виборча колегія, що відбувається вперше в історії Грузії. Єдиним кандидатом на пост глави держави є Михаїл Кавелашвілі — колишній футболіст та член партії "Сила народу", яка офіційно дистанціювалася від правлячої партії "Грузинська мрія". Його висунув впливовий мільярдер та почесний голова "Грузинської мрії" Бідзіна Іванішвілі.

До складу виборчої колегії входять 300 осіб, серед яких депутати грузинського парламенту та представники Верховних рад автономій Аджарії й Абхазії (у вигнанні). Опозиційні депутати — а це 61 особа — бойкотують голосування. До них приєдналися і декілька членів Верховної ради Абхазької автономії.

Для проведення виборів достатньо присутності 151 члена колегії, а для обрання президента потрібно щонайменше 200 голосів.

Тим часом під парламентом протестувальники виступають проти правлячої партії, скандуючи гасла "Раби!" та "Росіяни!" на адресу депутатів, які беруть участь у голосуванні. Безпека в парламенті посилена: оголошено жовтий рівень безпеки, вхід дозволено лише членам виборчої колегії та запрошеним гостям. Будівлю охороняють силовики, а в разі загострення ситуації на площі підготовлені водомети.

Нагадаємо, Президентка Грузії не покине посади після завершення терміну повноважень

Юлія Педюк  - pravdatutnews.com

Читайте також
«Грузинська мрія» відмовилась змінювати закон про «іноагентів» попри домовленість з Радою Європи «Грузинська мрія» відмовилась змінювати закон про «іноагентів» попри домовленість з Радою Європи
Генсек Ради Європи повідомив, що Грузія порушила зобов’язання та відмовилася змінювати суперечливий закон про «іноагентів»
Грузія до 2030 року буде готова вступити в ЄС — керівна партія Грузія до 2030 року буде готова вступити в ЄС — керівна партія
У партії "Грузинська мрія" заявили, що діють виключно в межах національних інтересів і не підуть на жодні компроміси, які можуть їм зашкодити
Loading...
Load next