Медійники та правозахисники закликають Раду відхилити законопроєкт №10242 через загрози свободі слова

Медійники та правозахисники закликають Раду відхилити законопроєкт №10242 через загрози свободі слова
Медіарух акликав народних депутатів не підтримувати законопроєкт №10242 у його нинішній редакції, оскільки він створює серйозні ризики для свободи слова, діяльності журналістів, захисту журналістських джерел та викривачів корупції в Україні

Медіарух акликав народних депутатів не підтримувати законопроєкт №10242 у його нинішній редакції, оскільки він створює серйозні ризики для свободи слова, діяльності журналістів, захисту журналістських джерел та викривачів корупції в Україні.

Про це йдеться у заяві Медіаруху, яке опублікувало «Детектор. медіа».

Зокрема, законопроєкт передбачає посилення кримінальної відповідальності за несанкціоноване поширення конфіденційної інформації. Під цим мається на увазі оприлюднення даних із публічних реєстрів чи створення умов для їхнього вільного доступу невизначеному колу осіб.

Медійники зазначають, що законодавці не врахували ключових зауважень щодо необхідності захисту тих, хто розголошує конфіденційну інформацію в інтересах суспільства. Зокрема, журналістів і викривачів корупції. Запропоноване покарання у вигляді до 5 років ув’язнення за такі дії вважається непропорційним.

У заяві наголошується, що законопроєкт суперечить основним принципам свободи слова, а також підриває права журналістів та осіб, які розкривають інформацію про корупцію.

«Закликаємо народних депутатів не голосувати за законопроєкт №10242. Представникам Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності пропонуємо почати конструктивний діалог із медійною спільнотою, щоб удосконалити кримінальне законодавство у цій сфері», — йдеться у зверненні.

Медіарух також підкреслює, що нові норми мають бути спрямовані на захист держави від торгівлі даними та витоків інформації, але водночас не повинні обмежувати громадський контроль за владою чи створювати атмосферу страху серед журналістів.

Нагадаємо, У Раді просувають законопроєкт, що може обмежити роботу журналістів

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
«Індекс свободи преси»: Україна погіршила показники «Індекс свободи преси»: Україна погіршила показники
Україна опинилася на 97 місці у рейтингу міжнародної правозахисної організації "Репортери без кордонів" (RSF) "Світовий індекс свободи преси 2021".
Які країни відкриті для українських туристів
Міністерство закордонних справ України назвало нові напрямки. Зараз до списку 104 дозволених 104 країни додались 9 нових.
Loading...
Load next