«Індекс свободи преси»: Україна погіршила показники

«Індекс свободи преси»: Україна погіршила показники
Україна опинилася на 97 місці у рейтингу міжнародної правозахисної організації "Репортери без кордонів" (RSF) "Світовий індекс свободи преси 2021".

Про це йдеться у доповіді правозахисників, пише Deutsche Welle.

Таким чином, Україна опустилася у цьому рейтингу порівняно з минулим роком на одну позицію. Із посиланням на український Інститут масової інформації (ІМІ) в RSF повідомляють про більш ніж 170 випадків випадків застосування насильства щодо співробітників ЗМІ минулого року.

Загалом ситуацію в Україні у правозахисній організації характеризують як "проблематичну", що є середньою з п'яти можливих оцінок у спектрі від "доброї" до "дуже поганої".

На сайті організації зазначається, що на погіршення ситуації зі свободою преси в Україні, як і в багатьох інших країнах, істотно вплинула пандемія COVID-19.

Водночас у RSF додають, що в українському випадку йдеться не про наслідки наступу урядів на свободу слова, а про "зростання соціальної напруженості та вираження ворожості до медіа", що були підживлені поширенням коронавірусу та протиепідемічними заходами. Правозахисники зазначають, що в Україні на журналістів нападали "роздратовані місцеві бізнесмени та перехожі".

Читайте також
Львів зайняв друге місце у рейтингу найкращих міст України для життя Львів зайняв друге місце у рейтингу найкращих міст України для життя
Журналісти вебсайту DOU провели власне дослідження, зокрема зібрали та об’єднали дані з різних джерел, так і опитали ІТ-спеціалістів щодо комфортного життя у містах України.
Як вплинув карантин на щастя українців: дослідження Як вплинув карантин на щастя українців: дослідження
Експерти Українського інституту дослідження щастя оприлюднили результати всеукраїнського дослідження впливу карантину на щастя українців, яке вони провели за допомогою анкетування з 31 березня по 10 квітня 2020 та 2021 рр.
Куріння вбиває: торік українці стали менше палити лише на 0,3%
Попри заборони та підвищення цін на тютюнові вироби поширеність куріння в Україні у 2020 році несуттєво знизилась. ВР розробляє нові обмеження не лише на традиційні сигарети, а й на електронні.
Loading...
Load next